فرهنگی

تایید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی توسط فارابی

به گزارش خبرگزاری اخبار ما به نقل از سازمان کینو، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزیابی سازمان کینو با اشاره به آغاز مراحل ثبت نام و صدور گواهینامه کارگردانان حرفه ای سینما از اول تیرماه از طریق سامانه باشگاه فیلم اولیه فارابی گفت: : مدیران بنیاد سینمایی فارابی باید روندی اندیشیده شود که بتواند در خدمت فیلمسازان شایسته و شناسایی استعدادهای سراسر کشور و معرفی آنها به سینمای حرفه ای کشور باشد. در همین راستا سامانه صدور گواهینامه برای کارگردانان حرفه ای در بنیاد سینمایی فارابی باشگاه فیلم اورجینال طراحی و راه اندازی شده است.
وی با اشاره به تصمیم قبلی هیات مدیره سازمان سینمایی مبنی بر واگذاری گواهینامه کارگردانان حرفه ای فیلم اول به بنیاد سینمایی فارابی با توجه به اختیارات مدیران سازمان و بر اساس اسناد و مقررات فوق، گفت: از راه اندازی دبیرخانه کارگردانان فیلم اول در فارابی خبر داد. نامزدهای کارگردانی فیلم اول از اول تیرماه به نشانی https: // fcfaval .ir خواهند بود.
ایل بیگی در ادامه تاکید کرد: در اصلاحیه دستورالعمل تایید صلاحیت های حرفه ای کارگردان فیلم اول سعی شده است به کلیت فعالیت های فرهنگی و هنری افراد به ویژه تجربیات آنها در تولید کوتاه، مستند و غیر سینمایی توجه شود.
قائم مقام سازمان سینمایی راه اندازی این دبیرخانه در بنیاد سینمایی فارابی را تسهیل در بررسی صلاحیت ها، شفاف سازی فرآیندها و فرآیندها و تمرکز بر ایجاد بستر مناسب برای ورود همه استعدادها به سینما دانست.
معاون نظارت و ارزیاب سازمان سینمایی ادامه داد: در گذشته افرادی که تهیه کننده و سرمایه گذار مشخصی نداشتند، عملا چرخه ورود به سینما را از دست می دادند، حتی اگر پر استعداد باشند. اما در روند رو به رشد، اعتقاد بر این است که فارغ از جریان سرمایه، تمامی افرادی که استعداد کارگردانی و فیلمسازی دارند، می توانند از شرایط ورود به سینما و در نتیجه ایجاد دبیرخانه ای برای کارگردانان حرفه ای سینما بهره مند شوند. در گام در آن جهت باید بنیاد سینمایی فارابی باشد که شعار عدالت محوری دولت و سازمان سینمایی را در حال تحقق است.
وی گفت: تایید صلاحیت حرفه ای جدا از مراحل تایید فیلمنامه است و در واقع هر فردی که برای اولین بار برای کارگردانی اقدام می کند باید ابتدا تایید صلاحیت را از دبیرخانه دریافت کند و سپس مانند سایر کارگردانان فیلمنامه را تایید کند. دستورالعمل ها را خودتان ببینید.
بر اساس این خبر، متقاضیان فیلمبرداری فیلم اول می توانند پس از مطالعه دستورالعمل و با توجه به شرایط مندرج در آن با لینک https://fcfaval.ir/instruction.pdf تماس حاصل کنند. ابتدا باید فرآیند عضویت در سامانه به پایان برسد و پس از انجام مراحل با اطلاعات کاربری وارد سامانه شده و داده های مورد نیاز را پر می کنند. در نهایت پس از ارسال درخواست، صلاحیت داوطلب بررسی شده و به وی اطلاع داده می شود.

5757

دکمه بازگشت به بالا