تندرستی

تا دقیقه ۸۰؛ کانادا صفر – بلژیک یک

دیدار بلژیک و کانادا از گروه پنجم جام جهانی 2022 با برتری یک بر صفر شیاطین سرخ در نیمه اول پیگیری شد.

به گزارش اخبار ما، در دیدار دور اول گروه E جام جهانی قطر، دو تیم فوتبال کانادا و بلژیک به مصاف هم رفتند.

کانادا صفر – بلژیک یکی

قاضی: سیکازو (زامبیا)

استادیوم: احمد بن علی

گل: میشی باتشوایی از بلژیک

کارت زرد: یانیک کاراسکو، توماس مونیر و آمادو اونانا از بلژیک

کارت قرمز :-

ترکیب کانادایی: میلان بورخان (دروازه بان)، آتیبا هاچینسون (58-اسماعیل کونه)، آلیستر جانسون، کمال میلر، استیون ویتوریا، استفن استاسیو، جونیور هیولت (58-کایل لارین)، تایون بوکانان، آلفونسو دیویس، جاناتان دیوید و ریچی لاریا. 74- آدکوبه).

ترکیب بلژیکی: تیبو کورتوا (دروازه بان)، داندانکر، توبی آلدرویرلد، یان ورتونگن، تیموتی کاستین، اکسل ویتسل، یوری تیلمانز (آمادو اونانا-46)، یانی کاراسکو (توماس مونیر-46)، کوین دی بروین، ادن هازارد-62 (تروس) و میشی باتشوایی (Openda-78).

نیمه اول

از ساعت 22:30 بازی با سوت داور زامبیایی آغاز شد.

بازی تا دقیقه 5 مساوی بود و کانادایی ها نیمه و نیمه به سمت دروازه بلژیک حمله کردند. اولین حمله جدی کانادا روی کرنر با ارسال کرنر به بوکان انجام شد و ضربه او به بازوی مدافع بلژیک برخورد کرد و داور پنالتی را به سود کانادا اعلام کرد. آلفونسو دیویس پشت توپ قرار گرفت و کورتوا ضربه او را مهار کرد.

پس از آن بلژیکی ها بازی را آرام کردند و سعی کردند از لایه های دفاعی کانادا عبور کنند. در دقیقه 30، موفقیت جانسون با یک – دو او با استاسیا همراه شد و ضربه محکم مدافع راست کانادا توسط کورتور به خوبی دفع شد.

در ادامه نیمه اول کانادایی ها سعی کردند دروازه کورتوا را باز کنند اما در دقیقه 44 بلژیکی ها با پاس میشی باتشوایی از آلدرویرلد بر خلاف جریان بازی به گل رسیدند.

در آخرین ثانیه های نیمه اول، کانادایی ها حمله خوبی را تدارک دیدند و در یک قدمی دروازه بلژیک توپ را به بوکانان رساندند، اما ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد به بیرون رفت. در 5 دقیقه وقت اضافه اعلام شده، کانادا موفق به زدن گل تساوی نشد تا بلژیک پیروز به رختکن رفت.

نیمه دیگر

نیمه دوم با سوت داور زیمبابوه آغاز شد.

در نیمه دوم کانادایی ها بازی هجومی تری نسبت به حریف سرشناس خود ارائه کردند اما موفق به زدن گل نشدند.

همچنین بلژیکی ها در نیمه و نیمه صاحب موقعیت های متعددی شدند اما بی دقتی باتسورای باعث شد بلژیک گل دوم را به ثمر نرساند تا برتری بیشتر شود.

در حال بروز رسانی…

دکمه بازگشت به بالا