تحلیلگر صهیونیست: محمود عباس ۲ بار دیدار با بلینکن را رد کرد

یک تحلیلگر صهیونیست فاش کرد رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۲ بار دیدار با وزیر خارجه آمریکا را رد کرد.

به گزارش اخبار ما، باروخ یدید، تحلیلگر صهیونیست امور خاورمیانه گفت: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۲ بار دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا را رد کرد. یک بار طی کنفرانس جهانی اقتصاد در ریاض و بار دیگر در جریان سفر بلینکن به اراضی اشغالی. محمود عباس از آمریکا به دلیل استفاده از حق وتو علیه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل خشمگین است. وی به مسؤولان فلسطینی دستور داده که با هیچ مسؤول آمریکایی دیدار نداشته باشند.

طبق گزارش معا، این تحلیلگر از وجود اختلافات بین محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و حسین الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) خبر داد و گفت الشیخ با تحریم آمریکایی‌ها مخالف است.

این تحلیلگر اعلام کرد یک مقام فلسطینی ارشد در رام الله گفته است فلسطینی‌ها گام اضافی را برای عضویت کامل در سازمان ملل اتخاذ خواهند کرد و اکنون پنج رای جدید برای تضمین اکثریت در اختیار دارند و از ضعف اسرائیل استفاده می‌کنند اما یدید تاکید کرد تشکیلات خودگردان فلسطین در مقابل واشنگتن ضعیف است.

به گفته این تحلیلگر صهیونیست تنش بین محمود عباس و واشنگتن در سایه سندی است که وزرای خارجه عرب به بلینکن داده‌اند و در آن از واشنگتن خواسته‌اند برای تشکیل کشور فلسطین ظرف سه سال تلاش کند.

در این سند بر لزوم توقف فعالیت نظامی رژیم صهیونیستی در مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین، عقب‌نشینی از مناطق فلسطینی جدید، ایجاد یک فرودگاه فلسطینی جدید، کنترل مشترک با صهیونیست‌ها بر گذرگاه‌ها، تبدیل مناطق «ب» به مناطق «الف» و انجام اصلاحات در دستگاه‌های امنیتی فلسطین و بعدا برگزاری مذاکرات درباره پرونده قدس، مرزها، آب و آوارگان است اما بلینکن تاکنون از بررسی این سند امتناع کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا