جامعه

تست پی سی آر و تزریق واکسن از کشورهای مبدا حرکت برای مسافران الزامی است

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: وجود آزمایش PCR و تزریق واکسن از کشورهای مبدا برای مسافران الزامی است.

به گزارش اخبار ما، علی قشقایی در پایان بازدید از کنترل فرآیند آزمایش PCR و محل قرنطینه مسافران خارجی آلوده به ویروس کراون در فرودگاه امام خمینی (ره)، اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع این ویروس را در این فرودگاه ارزیابی کرد. وی افزود: در صورت مثبت بودن تست PCR مسافران خارجی در هتل فرودگاه امام خمینی(ره) قرنطینه می شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه ستاد ویروس کرونا در استان تهران تصمیم گرفته است با حضور تمامی اعضای کمیسیون متشکل از اعضای دانشگاه علوم پزشکی موضوع تست PCR مسافران ورودی به کشور را در کمیته امنیتی بررسی کند. علوم. ، ناجا و مجموعه «فرودگاه امام خمینی (ره) وارد فرودگاه شدیم و روند ورود مسافران خارجی را بررسی کردیم.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: با توجه به تاکید مسئولان علوم پزشکی بر جلوگیری از ورود ویروس جدید کرونا، تمهیداتی برای جلوگیری از حضور افراد مشکوک به ویروس کرونا اندیشیده شده است. با این ویروس وارد کشور شده و در فرودگاه امام خمینی قرنطینه شدند.

وی تاکید کرد: از آنجایی که کشور مبدأ باید از ورود بیماران مبتلا به کرونا به کشور جلوگیری کند، انجام آزمایش PCR و تزریق واکسن از مبدا مبدا برای مسافران الزامی است. بنابراین مسافران در بدو ورود به فرودگاه مقصد مدارک خود را به کارکنان فرودگاه تحویل دهند.

قشقایی تاکید کرد: هماهنگی کامل بین دانشگاه علوم پزشکی، ناجا و مجتمع فرودگاهی امام خمینی (ره) امروز بیش از گذشته انجام شده است. با تشکر از زحمات و تلاش پرسنل دانشگاه علوم پزشکی علیرغم اینکه مسافران خارجی ممکن است ناقل ویروس کرونا باشند.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از ورود به استان تهران، ورود مسافران برخی از کشورهایی را که سویه جدید کرونا در آن‌ها Omicron به کشور سرایت کرده است، ممنوع کرده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا