استان ها

تشکیل کارگروه ویژه حمایت قضایی از شرکت های دانش بنیان در دادگستری کرمان

اخبار ما/ کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل کارگروه ویژه حمایت قضایی از شرکت های دانش بنیان در ستاد استانی برای اجرای سیاست کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی خبر داد و گفت:

یدالله موحد در نشست ستاد اجرایی استانی اجرای سیاست های کلی تاب آوری اقتصادی در قوه قضائیه با شرکت های دانش بنیان استان کرمان افزود:
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همچون سال های گذشته عنوان مسائل اقتصادی را به نام 1401 برگزیدند و این فقط یک نام نیست، بلکه فرمان و دستور مسلمانان است و همه ما موظف به اجرا هستیم. این امر در هر شرایطی.» ما به تدابیر معظم له فرمان می دهیم و اطاعت می کنیم و بر این اساس برای حضور در جلسه مدیران قضایی و اجرایی در خدمت مدیران شرکت های دانش بنیان و مؤسسات تولیدی هستیم. نظرات خود را در خصوص دستیابی به اهداف تعیین شده در انتخابات عنوان سال اعلام کنند.
وی تاکید کرد: فهرست این شرکت ها و موسسات مبتنی بر دانش باید خلاصه و مبتنی بر آن باشد که باید بر اساس قوانین موجود حمایتی به ویژه قانون حمایت از شرکت ها و موسسات مبتنی بر دانش و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات حمایت شود. . در این راستا نیاز به برنامه ریزی است.
نماینده عالی دادگستری در استان کرمان به تجاری سازی نتایج فعالیت های تحقیق و توسعه اشاره و تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان در صورت حمایت می توانند به سرعت رشد کرده و مسیر ارزشمند خود را طی کنند و با اجرای دستورات مدیریتی مشکلات را حل کنند. حوزه های اشتغال زایی و تولید موثر است.
موحد تاکید کرد: حل مشکل واحدهای دانش بنیان باید در جلسات تخصصی با حضور مدیران ذیربط رصد شود و دستگاه های نظارتی سامانه دریافت شکایات و درخواست های شرکت های دانش بنیان را تعریف و زمینه را برای آن الزامات فراهم کنند. . دسترسی و ردیابی آسان.
وی به وجود مشکلات ساختاری برای حل مشکلات شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: این مشکلات ممکن است مستلزم نظارت بر کشوری باشد که برای آن تلاش می کنیم.
رئیس قاضی استان کرمان با بیان اینکه حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان باید در اولویت قرار گیرد، گفت: باید در قوه قضائیه جلساتی را در حمایت از شرکت های دانش بنیان برگزار کنیم که این نمونه در سال گذشته انجام شد. تاریخ.
موحد افزود: تلاش می کنیم در حوزه تولید با اولویت شرکت های دانش بنیان حمایت قضایی داشته باشیم و معتقدیم که نیاز به گفتمان و تفاهم مشترک از شرکت های دانش بنیان داریم و از این نظر باید یک همکاری مشترک داشته باشیم. دوره آموزشی با کارشناسان و مدیران “حفظ رویدادهای مرتبط.

آینده اقتصادی نامشخص استان در صورت عدم توجه به اقتصاد دانش بنیان
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان اتکای اقتصاد استان به منابع موجود را خطری جدی دانست و گفت: با توجه به تمام شدن این منابع، اگر به سمت دانش بنیان حرکت نکنیم. اقتصاد، آینده اقتصادی استان نامشخص خواهد بود.»
سیدمهدی طبیب زاده از اهتمام ویژه استان کرمان در حمایت از شعار سال «تولید دانش بنیان، اشتغال زایی» برای تشکیل کارگروه مشترک بین دستگاه های اجرایی و قضایی، بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان تقدیر کرد. به منویات رهبری عمل کرده و بر اساس راهکارهای مشترک و ظرفیت های قانونی در راستای اجرای شعار سال حرکت کنیم.»
وی با تاکید بر اینکه فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ضرورت توجه به شرکت های دانش بنیان را به وضوح نشان می دهد، تاکید کرد: شاهد این هستیم در حالی که هنوز روش های یکپارچه ای برای حل مشکل پسته نداشته ایم. سرمازدگی
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان تصریح کرد: کشاورزی بسیار زیان آور، معادن مکانیزه کم بهره وری، صادرات مواد اولیه و مهاجرت نخبگان از جمله مواردی است که با توجه به دانش بنیان می توان آنها را حذف کرد. شغل ها.” او هست.
طبیب زاده گفت: اتاق بازرگانی کرمان انجمن شرکت های دانش بنیان را تشکیل داد و ضمن ترسیم نقشه راه حوزه و تدوین سند فناوری استان کرمان، شورای عالی فناوری را تشکیل داد و دو جلسه شورای گفت و گو با محوریت موضوع برگزار کرد.
وی بیان کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز فضای جدید کسب و کار را رصد کرد.

سند پردازش و نقشه اکوسیستم شرکت های دانش بنیان استان کرمان تدوین شد.
رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان در این نشست با تاکید بر اینکه این شرکت ها به سه دسته جدید، مولد و خلاق (دانش محور) تقسیم می شوند، گفت: فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان. شرکت ها نیز شامل هشت عنوان است.
مجید نورانی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان از سال 1392 در استان راه اندازی شده اند، ساده کرد: در حال حاضر 59 شرکت دانش بنیان در استان کرمان فعالیت می کنند که از این تعداد 76 درصد در کرمان، 17 درصد در رفسنجان و 5 درصد در سیرجان فعالیت می کنند. و دو درصد در جیرفت.
وی 60 درصد این شرکت ها را مولد و 40 درصد را جدید دانست و با اشاره به مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان گفت: شرکت های دانش بنیان به ویژه در بخش های اداری با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و مدیران نیز آشنایی کامل دارند. با این شرکت.
رئیس انجمن صنفی شرکت های دانش بنیان کرمان خواستار تشکیل کارگروه ویژه قضایی برای رسیدگی به مشکلات شرکت های دانش بنیان شد.
نورانی همچنین عدم استفاده و حمایت از محصولات شرکت های دانش بنیان را مورد اشاره قرار داد و افزود: حتی صنایع بزرگ استان نیز چندان از این محصولات استفاده نمی کنند و دستگاه های اجرایی در مناقصات خود از این شرکت ها حمایت نمی کنند. “
وی از تهیه سند توسعه برای پردازش و نقشه اکوسیستم شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: نبود فضای کافی برای تاسیس شرکت های دانش بنیان یکی دیگر از مشکلات جدی استان کرمان است در حالی که بسیاری از دستگاه ها ساختمان هستند. سوله های بلااستفاده یا مناسبی داشته باشید که بتواند این موضوع را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهد.
رئیس انجمن صنفی شرکت های دانش بنیان کرمان با اشاره به مشکلات شرکت های دانش بنیان، خواستار حمایت و سرمایه گذاری صنایع بزرگ و حمایت دولت شد.

276 شرکت فناوری در استان کرمان وجود دارد
رئیس پارک علم و فناوری کرمان با بیان اینکه بخش بزرگی از تاکیدات مقام معظم رهبری بر تولید آن در شرکت های فناور محقق می شود، گفت: در حال حاضر 276 شرکت فناور در استان کرمان فعال هستند که از این تعداد 36 شرکت ذیصلاح هستند. ” پایه است.
محمدرضا سپهوند وظیفه پارک علم و فناوری را بسترسازی برای فعالیت این شرکت ها دانست و افزود: این اکوسیستم های فناورانه موفق بوده اند که سهم دولت در آن کم بوده است، بنابراین باید زیرساخت ها فراهم شود و موانع برطرف شود. و پایگاه های دانش “برای کار.
وی تاکید کرد: با وجود جایگاه ویژه شرکت های مبتنی بر دانش و فناوری، بخش زیادی از منابع استانی به این شرکت ها اختصاص پیدا نکرده است و می توان گفت این سهم صفر است.
رئیس پارک علم و فناوری کرمان تاکید کرد: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولات آن‌ها فرآیندی کوتاه‌مدت نیست، بلکه نیازمند اجرای بلندمدت است و اگر امسال این سیاست را دنبال کنیم، می‌توان امیدوار بود که سهم اقتصاد دانش بنیان از اقتصاد کشور قابل توجه است.
علی حیدری نژاد، مدیرعامل شرکت دانش بنیان برافزا کشاورز پارس رفسنجانی نیز در این نشست گفت: ما مخالف اصول شرکت های دانش بنیان نیستیم اما اگر می خواهیم تولید کنیم باید در شعب آزاد باشیم نه موضوع. به آنچه از تهران گفته می شود.»
با تاکید بر اینکه پارک علم و فناوری باید از شکل اداری خارج شود. وی همچنین از مشکلات اعطای وام به شرکت های دانش بنیان انتقاد کرد.
سید محسن سید کاظمی مدیرعامل شرکت دانش بنیان نوین اندیشان پارسیان کویر کارمانیا نیز رفع مشکلات پیش روی دانش بنیان را برشمرد و گفت: یک گیاه دارویی تولید می کنیم که یکی از آنها مجوز علوم پزشکی دارد که 85 درصد بدتر است. وی افزود: گیاهی است که در درمان زخم و دیابت استفاده می شود، اما مشکلاتی وجود دارد که برای رفع آنها نیازمند کمک مدیران مربوطه هستیم.
مرتضی ایرانمنش، شرکت تعاونی دانش بنیان جوهر گستر ایرانیان نیز گفت: من نفر اول جشنواره خوارزمی هستم، دارای سه مدال طلای جهانی در رشته رباتیک، سه ثبت اختراع ملی و بین المللی و در سال 92 اولین شرکتی بودم که در این جشنواره شرکت کردم. دارای مجوز در استان.”
وی گفت: ما تونرهای بی نظیری در کشور تولید می کنیم اما حتی سازمان های استانی از ما خرید نمی کنند. وی افزود: یک کالای مشابه چینی با قیمت ارزان وارد کشور می شود و اگر چنین چیزی را تولید کنم می گویند کیفیت چینی است و اگر با کیفیت شرکت خود تولید کنیم قیمت آن بالا می رود و می گویند چینی است. ارزان تر!” ما نمی دانیم چه کنیم. اکنون.
جواد قربانی پور، مدیرعامل لاوان تابلو و بارز کلید نیز گفت: برای اولین بار در کشور چهار محصول تولید کردیم و در سال 92 با کمی بیش از 50 میلیون دلار جزو 23 شرکت دانش بنیان برتر کشور بودیم. قراردادهای صادراتی ما که 13 میلیون آن استان صادر کرده است، اما اکنون مشکلات زیادی داریم و تقاضا دارم کارگروه ویژه قضایی و مالی برای حل این مشکلات تشکیل شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا