فرهنگی

تصدی‌گری امور استانی باید به شورای برنامه ریزی استان‌ها واگذار شود

قالی بافی در شورای تامین استان فارس:

رئیس شورای اسلامی با بیان اینکه وظایف اداری و ظرفیتی باید به شوراهای برنامه ریزی استان ها سپرده شود، گفت: متاسفانه ظرفیت های بخش خصوصی در کشور خفه شده است و اعتراض می کنند و می گویند که تبدیل به پیمانکار دست دوم شده اند.»

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، محمدباقر قالیباف ظهر امروز (پنجشنبه 26 آذرماه) با حضور استاندار و جمعی از مدیران استان فارس با اشاره به اینکه در برنامه هفتم توسعه اعم از کشوری و استانی است. سطوح باید برنامه ریزی شود، اضافه کرد: فقط باید به مسائل کشوری رسیدگی شود و در برنامه هفتم مسائل بومی را به استان ها با تمام اختیارات واگذار کنیم، البته با این تصمیم بیش از 25 سال تاخیر داریم.

وی در قسمت دوم این نشست خطاب به استاندار فارس تصریح کرد: یادتان هست سال گذشته اعلام کردید اعتبار تبصره 18 (بودجه اشتغال) مشکلات استان را حل کرد؟ اما امسال به دلیل مشکلاتی، اعتبار تبصره 18 قانون بودجه به چرخه ای کشیده شد که با وجود گذشت 9 ماه از سال، حتی یک ریال هم پرداخت نشده و اثر آن صفر است.

رئیس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه بحث مسائل فرعی و استانی و مسائل ملکی در استان ها باید به شوراهای برنامه ریزی استان ها سپرده شود، تاکید کرد: در برنامه هفتم توسعه، بحث و بررسی مسائل فرعی و استانی و املاک در استان ها به شوراهای برنامه ریزی استان ها واگذار شود.

قالیباف با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه های بزرگ کشور به نمونه استان فارس اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال چرا باید با درآمد عمومی کشور و با استفاده از بخش خصوصی بزرگراه اصفهان – شیراز را بسازیم. ظرفیت بخش و سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده نمی کنند؟ اگر بزرگراه اصفهان – شیراز توسط بخش خصوصی اجرا می شد، در بدترین حالت، بخش خصوصی در مدت 15 سال سود خود را به دست می آورد و بزرگراه برای سهولت در تردد مسافران در این مسیر در اختیار مردم قرار می گرفت.

وی در همین زمینه افزود: در حال حاضر ظرفیت‌های بخش خصوصی در کشور خفه شده است و اعتراض می‌کنند و می‌گویند دست دوم شده‌اند و یکی از افتخارات ما توانایی کشور در ارائه خدمات فنی است و ما نه. فقط نیازهای داخل کشور را حل می کند، بلکه کشورهای منطقه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

لازم به ذکر است محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در این جلسه با اشاره به اینکه مردم استان فارس انتظار دارند تا حدودی معوقات این استان در قانون بودجه جبران شود، به بیان برخی از مشکلات این استان پرداخت. استان در مناطق مختلف

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا