تندرستی

تعویض های اسکوچیچ خوب بود/ اگر می‌باختیم، می‌گفتند چرا طارمی دعوت نشد

به گزارش شفاف، ابراهیم قاسم پور درباره آخرین پیروزی تیم ملی ایران با نتیجه 2 بر 1 مقابل لبنان و کسب سه امتیاز این دیدار گفت: خوشبختانه بازی را بردیم. گفتم هم روی کاغذ و هم در فوتبال جلوتر بودیم اما شاهد اتفاقات عجیبی برای هر دو تیم بودیم. در نیمه اول توپ را کنترل کردیم اما خطر بزرگی ایجاد نکردیم. لبنان هم سعی کرد گلی به ثمر نرساند و وقتی این اتفاق افتاد به گل رسید. همان اشتباهی که مقابل ژاپن مرتکب شدیم اینجا هم تکرار شد. با تصور اینکه توپ در ماشین است، دروازه بان ها و دفاع ما نادیده گرفته شدند و لبنان یک گل زد.

وی با اشاره به تغییرات اسکوچیچ در نیمه دوم که باعث تهاجمی تیم ملی شد، گفت: بازیکنان ما در نیمه دوم خیلی بهتر بازی کردند. تعویض های ما به خصوص خوب بودند. روی اشتباه خط دفاعی تیم لبنان، نزدیک بود روی یک پاس گل بزند و ما گلزنی کنیم. مستحق زدن گل دوم بودیم و خوشبختانه این اتفاق افتاد و پیروز شدیم.

بازیکن قدیمی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: معتقدم با تغییراتی که انجام دادیم پیشرفت کرده ایم. وقتی از توپ بلند استفاده می کنیم باید بازیکنی در خط حمله داشته باشیم. کریم انصاری فرد برای پایان بازی وارد زمین شد. البته او می توانست زودتر بازی کند. از طرفی جلوتر بردن امیری با توجه به ویژگی های او از جمله تکنیک فوق خوب بود. گل دوم روی حرکت امیری به ثمر رسید. به هر حال از این برد خوشحال شدیم.

این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه اگر در این دیدار با وجود یک بازی خوب پیروز نمی شدیم، حاشیه بین اسکوچیچ و طارمی را ترک نمی کرد، گفت: در شکست همیشه این اتفاق می افتد. می گویند هیچکس کشته های فرمانده پیروز را حساب نمی کند. از طرفی در شکستگی ها هر عمل مثبتی به صورت منفی ارائه می شود. اگر باختیم می گفتند چرا طارمی از دست داد؟ این داستان بزرگ شد. هر سوالی که می شد تیم را به حاشیه می برد. خوشبختانه این اتفاق نیفتاد. با این حال معتقدم طارمی موثر است و باید این مشکل حل شود.

قاسم پور درباره اشتباهات پیاپی بیرانوند در این بازی و تکرار همان اشتباه مقابل کره جنوبی گفت: انتظار داریم بازیکنانی که سال ها در تیم ملی بازی می کنند، کم تجربه و لژیونر نیستند، عاقل تر باشند. مخصوصا داخل دروازه که سنگر هر تیمی است و کسی نیست که آن اشتباه را بپوشاند.

کارشناس فوتبال درباره افزایش شانس تیم ملی برای صعود به جام جهانی گفت: معتقدم با امتیازهای به مراتب بیشتر به جام جهانی می رسیم. شکاف امتیازی ما روز به روز بیشتر می شود. علاوه بر اینها، سایر تیم ها نیز انگیزه خود را از دست می دهند. حقیقت را باید پذیرفت. قدرت تیم هایی که با ما بازی می کنند زیاد نیست. البته در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

وی در خصوص بازی ایران و سوریه در هفته ششم که 25 آبان ماه برگزار می شود، گفت: باید مراقب اتفاقات بدی که در فوتبال می افتد باشیم. سوریه نیز مانند لبنان فوتبال بازی می کند و از اتفاقات ویژه راضی است. روی کاغذ از همه تیم ها بهتریم به جز کره جنوبی که سطح ماست.

دکمه بازگشت به بالا