جامعه

تغذیه نامناسب و مشکلات پوستی

اخبار ما/لرستان یک متخصص تغذیه گفت: برخی از مشکلات پوستی در افراد به رژیم غذایی آنها نیز بستگی دارد که باید بررسی شود.

سمیرا مرادی در گفت وگو با اخبار ما، اظهار کرد: بعضی روزها که در آینه نگاه می کنیم، همه چیزهایی را می بینیم که دوست نداریم، شاید جوش هایی می بینید که یاد دوران دبیرستانتان می افتند، خشکی مزمن پوستتان بیشتر می شود. شدید یا کبودی زیر چشم به همه می گوید که به اندازه کافی نخوابیده اید

وی با اشاره به اینکه وجود چین و چروک می تواند نشان دهنده این باشد که رژیم غذایی شما سرشار از الکل و قند است، گفت: اگر چین و چروک فقط روی پیشانی باشد، ممکن است شکر علت آن باشد.

مرادی اضافه کرد: بر اساس معاینه ناحیه صورت، پیشانی شما به دستگاه گوارش شما متصل است، بنابراین اگر رژیم غذایی شما حاوی مقدار زیادی مواد قندی باشد که در عملکرد باکتری های روده شما اختلال ایجاد می کند، این مشکل می تواند منجر به چین و چروک پیشانی شود. .

این متخصص تغذیه گفت: به نظر شما چه چیزی باعث ایجاد آکنه در صورت می شود؟ آکنه ممکن است نشان دهنده این باشد که رژیم غذایی شما شامل غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا است.

وی ادامه داد: اگر با آکنه دست و پنجه نرم می کنید باید رژیم غذایی خود را عامل آن در نظر بگیرید، اگر نان سفید یکی از مواد اصلی در لیست مواد غذایی شماست، جای تعجب نیست که پوست شما شفاف و بدون آکنه نیست. . شاخص گلیسمی بالای نان صبحانه و ساندویچ ناهار بر سطح قند خون و انسولین شما تأثیر می گذارد، بنابراین باید به جای آن از غلات کامل استفاده کنید.

مرادی با اشاره به اینکه وجود سیاهی زیر چشم ممکن است نشان دهنده عدم مصرف آب کافی در برنامه غذایی باشد، تصریح کرد: راه رفع سیاهی دور چشم همیشه استراحت شبانه طولانی نیست، این امکان وجود دارد که حلقه‌های تیره‌ای که با آن روبرو هستید، بیشتر مربوط به احتباس آب در بدن شماست، به این معنی که شما به اندازه کافی آب نمی‌نوشید.

این متخصص تغذیه گفت: فراموش نکنید که وضعیت پوست تنها به غذایی که می خورید مربوط نمی شود بلکه نوشیدنی ها نیز روی آن تاثیر می گذارند، حتما به میزان توصیه شده دو لیتر آب در روز مصرف کنید و پوست خود را آبرسانی و حفظ کنید. بدن هیدراته، آن لکه ها از شر کبودی های آزار دهنده خلاص شوید.

وی با اشاره به اینکه خشکی پوست می تواند نشان دهنده وجود سدیم بیش از حد در رژیم غذایی باشد، گفت: نمک باعث احتباس آب در بدن و خشکی پوست می شود که این خود دلیل دیگری برای کاهش مصرف سدیم است چرا که باعث خشکی پوست می شود.

مرادی افزود: زمانی که نمک زیادی در رژیم غذایی شما وجود دارد، بدن سعی می کند با حفظ آب آن را جبران کند و این نه تنها باعث پف گونه ها می شود، بلکه پوست خشک و ترک خورده نیز می شود.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه پوست چرب می تواند نشان دهنده وجود بیش از حد لبنیات در رژیم غذایی شما باشد، گفت: اگر پوست شما بیش از حد چرب است و هر روز با رطوبت و چربی اضافی مواجه هستید، ممکن است به دلیل مصرف زیاد لبنیات باشد. . محصولات

وی با اشاره به اینکه اگزما می تواند نشان دهنده وجود مقدار زیادی پروتئین حیوانی در رژیم غذایی شما باشد، گفت: ناحیه قرمز و خشن پوست که خارش دارد، اگزمای پوستی است و نباید اجازه داد برای مدت طولانی ادامه یابد. با ترفندهای غذایی ساده می توانید از شر آن خلاص شوید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا