استان ها

تلاش برای به صلح کشاندن پرونده‌های قصاص نیازمند صرف همت بیشتر مسئولان است

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: جلب مشارکت سرمایه گذاران و تامین امنیت سرمایه گذاری در راستای توسعه اقتصاد و تقویت تولید و اشتغال ملی و نیز حل و فصل امور انسانی و ارتباط مستمر با آنان از جمله راهکارهای حل این مشکل است. جرایم امنیتی.”

به گزارش اخبار ما، به نقل از مرکز رسانه عدالت، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با تبریک نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) گفت: در این جلسه برخی از مسئولان عنوان کردند که اختیارات لازم برای مسئولیت و ایجاد تغییرات برای حل مشکلات استان را نداریم و در صورت داشتن اختیارات می توانیم کارها را به جلو ببریم؛ در این راستا برخی از مسولان در این دیدارها با هم دست و پنجه نرم می کنند. حقیقت این است که؛ در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق مدیران استانی در این جلسه حضور دارند. پس با همین اختیاراتی که دارند، ضمن شناسایی مشکلات و افزایش ظرفیت ها و دوری از کار حزبی و جهادی، می توانند کارها را تا حد زیادی بهبود بخشند. به شرطی که معتقد باشند مردم سیستان و بلوچستان مستحق خدمات بیشتر هستند.

قاضی با اشاره به برقراری امنیت مناسب در استان سیستان و بلوچستان علیرغم تلاش دشمنان و معارضان برای ناامن کردن استان گفت: مواد مخدر، جرایم خشن، قتل عمد و جرایم علیه امنیت از مشکلات استان سیستان و بلوچستان است. که همه مدیران و مسئولان استان باید با همفکری و تلاش مشترک برای رفع این مسائل و مشکلات تدابیر مناسب اتخاذ کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با طرح این سوال که آیا اعمال مجازات های سنگین مانند محرومیت از زندگی بازدارندگی لازم را در پیشگیری از برخی جرایم خواهد داشت؟ با تشریح دیدگاه های مختلف در این زمینه گفت: همه مسئولان و دست اندرکاران استان سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف باید دست به دست هم بدهند تا به راهکاری اساسی برای مبارزه با جرائمی مانند مواد مخدر در استان و مجازات بازدارنده در این زمینه دست یابیم. اثرات و پیامدهای منفی و زیان آور نداشته باشد و روش های دسترسی به عوامل اصلی واردات و توزیع دارو را فراهم کند.

رئیس دادگاه با اشاره به موضوع قصاص در قتل عمد از گزارش مقامات قضایی استان سیستان و بلوچستان مبنی بر عدم قصاص 40 نفر در استان به دلیل تلاش بانفوذین بومی و… ابراز خرسندی کرد. عفو والدین، قصاص و اصلاح مسائل اساسی است که نیازی به تفویض قدرت در جای دیگر ندارد و نیازی به بودجه ندارد. به عبارت دقیق تر، مقوله ای است که همت چند مسئول استانی را می طلبد.

رئیس کل دادگستری در ادامه توسعه اقتصاد و تولید و اشتغال را از راهکارهای رسیدگی و مبارزه با جرایم امنیتی دانست و تصریح کرد: جلب مشارکت سرمایه گذاران و تامین امنیت سرمایه گذاری در راستای توسعه اقتصاد و تقویت تولید و اشتغال ملی. ، و ارتباط مستمر با آنها یکی از راه های حل جرایم امنیتی است و باید این سوال را مطرح کرد که آیا در چنین مواردی صرفاً با اعمال مجازات های شدید بازدارندگی ایجاد می شود یا خیر؟

پیش از سخنان رئیس کل دادگستری «معلم خیابانی» استانداران سیستان و بلوچستان، آیت الله «مهامی» نماینده ولی فقیه در استان، «درخشان» رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان، سردار شفاهی» فرمانده سپاه سلمان و بلوچستان عرب و «نیکبخت» رئیس اداره جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و «شهرکی» معاون اقتصادی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشکلات موجود در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان پرداختند و راهکارهایی را برای رفع این مشکلات پیشنهاد کردند. این مشکلات را حل کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا