جامعه

تلاش وزارت بهداشت برای حل مشکل کمبود پرستار

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: کمبود پرستار در مراکز درمانی موضوع جدیدی نیست.

به گزارش اخبار مادر جریان سفر به دسفول، دکتر عباس عبادی با حضور در بیمارستان گنجویان این شهرستان روند پذیرش در اورژانس، تریاژ، اقدامات پاراکلینیکی و استقرار بیماران در اورژانس را مورد بررسی قرار داد و سپس از قسمت های مختلف این مرکز بازدید کرد.

در این بازدید و در دیدار و گفتگو با پرستاران و کادر درمانی این مرکز، ضمن تبریک سال نو، هدف از بازدیدهای دوره ای کمک به رفع مشکلات و استماع درخواست های بیماران و کادر درمانی بود.

عبادی اقدامات انجام شده در حوزه پرستاری و کمک به رفع کمبود نیروی کار در چند سال اخیر را با وجود مشکلات اقتصادی کشور کافی و ناکافی عنوان کرد و گفت: تا حدودی تعداد پرستاران در این حوزه کاهش یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت درباره میزان اشتغال پرستاران در چند سال اخیر گفت: با توجه به کمبود حداقل 100 هزار پرستار در کشور، این گونه استخدام ها صرفاً مسکونی است. لذا امیدواریم با کمک معاونت توسعه و سازمان اداری و استخدامی، مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام پرستاری، امسال علاوه بر جذب پرستاران فعال در بحران کرونا، تعداد قابل توجهی را جذب کنیم. تعداد پرستاران

به گزارش وب دا، معاون پرستاری وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید در جلسه هیات رئیسه و جلسه شورای هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی دسفول حضور یافت که موضوعات مرتبط با آن با اعضای جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا