جامعه

تمایلی در اعضای شورا برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس ندیدم/لزوم تغییر نحوه بارگیری در بازار تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا کنون تمایلی برای ثبت نام در انتخابات مجلس از سوی اعضای شورا دیده نشده است.

به گزارش اخبار ما، مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح آنچه که در جلسه امروز شورا مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: امروز آقای شربیانی نطق پیش از دستوری در مورد محله نفرآباد شهر ری واقع در منطقه ۲۰ خواهند داشت و پس از آن نیز در خصوص موضوع سفرهای خارجی در شهرداری، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گزارشی را برای کل این سفرها ارائه خواهند کرد.

وی افزود: امروز همچنین در ادامه جلسه نیز تعدادی از حسابرسی ها قرائت خواهد شد و پس از آن پرونده باغات مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره ثبت نام اعضای شورای شهر تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون نشنیده ام کسی بخواهد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کند. تمایلی هم از سوی کسی تا کنون ندیدیم.

وی درباره موضوع ایمنی بازار تهران نیز گفت: قطعا باید در بازار تهران تغییراتی به ویژه در تاسیسات و نحوه استفاده از تاسیسات رخ دهد تا سطح ایمنی افزایش پیدا کند. در دوره دوم شورای شهر تهران اقداماتی آغاز شد و امروز نیز دوباره پس از ۲۰ سال باید کارهایی به ویژه در حوزه برق در سراها و پاساژهای بازار انجام شود. متاسفانه این مکان ها در بازار به لحاظ ایمنی با خطرهای متعددی مواجه هستند.

چمران ادامه داد: مقاوم سازی در بعد معماری برای بازار مشکلی ندارد و به راحتی قابل اجرا است. همانطور که پیشتر نیز سقف بازار ترمیم و ستون هایی برای مقاوم سازی آن گذاشته شد. بی تردید باید حرکت گسترده تری در این حوزه شکل بگیرد تا این مسائل حل و فصل شود.

وی درباره موضوع حمل و نقل در محدوده بازار تهران نیز گفت: باید در سیستم حمل و نقل بازار تغییراتی رخ دهد و نحوه بار و بارگیری اصلاح شود. در این زمینه اعضای شورا، شهرداری و پلیس انتقادات فراوانی را دارند که نیاز به تغییرات گسترده وجود دارد.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا