عمومی

تهیه طرح جامع گردشگری لرستان برای نوروز/ از قطار گردشگری چه خبر؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: با توجه به کاهش مرگ و میر عروق کرونا ویروس قلب در کشور و استان لرستان، موضوع سفر به نوروز با گذشت دو سال از شیوع این بیماری جدی‌تر شده است و پیش‌بینی می‌شود لرستان میزبان تعداد قابل توجهی از نوروز باشد. مسافران 1401. در همین راستا ستاد تسهیلات گردشگری نوروزی لرستان عصر شنبه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان برگزار شد.

پیش بینی ورود تعداد قابل توجهی از مسافران نوروزی به لرستان

سید امین قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان نیز در این نشست با بیان اینکه پیش بینی ما برای نوروز ورود خیل عظیم گردشگران به لرستان است، گفت: برای اسکان و پذیرایی از این گردشگران در استان آماده باشید.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

وی با تاکید بر نیاز مسئولان در زمینه ایجاد زیرساخت های لازم، آماده سازی مراکز اقامتی و پذیرایی برای ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی در استان، گفت: اعم از روستایی و سازمان یافته در استان.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با تاکید بر آماده سازی و تجهیز مراکز خدمات رفاهی و بهداشتی در استان گفت:

کمپ هایی برای اسکان مسافران در پارک ها نخواهیم داشت

قاسمی در ادامه سخنان خود به ظرفیت های مراکز اقامتی، هتل ها و … لرستان اشاره کرد و گفت: بالغ بر 2500 تخت اقامتی و بوم گردی به صورت استاندارد در استان داریم.

وی با بیان اینکه پانسیون ادارات استانی بالغ بر 500 نفر ظرفیت پذیرایی از مسافران را دارد، تصریح کرد: همچنین ظرفیت خانه معلمان و مراکز نگهداری فرهنگی بالغ بر سه هزار نفر است.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با تاکید بر لزوم اجرای برنامه ریزی وی برای نوروز 1401 اظهار داشت: در این راستا نیازمند استفاده از امکانات اقامتی استاندارد و طبقه بندی شده با رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.

قاسمی با تاکید بر اینکه امسال در پارک های شهر کمپ نخواهیم داشت زیرا در شأن گردشگران نیست، افزود: باید نمایشگاه هایی را نیز در سطح شهر برپا کنیم.

قطار گردشگری لرستان تعطیل شد

وی با اشاره به لزوم همکاری دستگاه های ذی صلاح در حوزه ورودی شهرستان های استان خاطرنشان کرد: در این راستا مقالات و بروشورهایی که باید در قالب چاپ و در اختیار گردشگران قرار گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در ادامه سخنان خود به قطار گردشگری اشاره کرد و گفت: این قطار گردشگری باید دو سال پیش در استان آزاد شود.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

قاسمی با بیان اینکه سیل و کرونا مشکلات خاصی در راه اندازی قطار ایجاد کرد، گفت: اکنون به بهره برداری رسیده است و امیدواریم مدیر کل راه آهن از ما حمایت کند تا بتوانیم حداقل یک بار این قطار را راه اندازی کنیم. روز در میان.”

درختان شهری نیاز به هرس دارند

فریدون خودیا مدیرعامل شرکت برق لرستان نیز در این جلسه با بیان آمادگی صنعت برق برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی اظهار داشت: یکی از مشکلات ما هر سال عدم هرس درختان توسط شهرداری ها است.

وی با تاکید بر لزوم هرس درختان توسط شهرداری ها گفت: متاسفانه اکثر شهرداری های استان به جز هرم آباد همکاری لازم را در این زمینه ندارند و این امر باعث قطعی برق در برخی شهرها می شود.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان با تاکید بر ارسال بخشنامه به شهرداری های سراسر استان مبنی بر همکاری در امر هرس درختان، افزود: الکتروپریورده آماده ارائه خدمات برق به مسافران و گردشگران در ایام نوروز است.

اجسامی که روی زمین باقی می مانند!

جعفر طولابی استاندار مرکز لرستان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی های ریزی سلام نوروز 1401 باید بر اساس برنامه ریزی ها و مصوبات ستاد کرونا انجام شود، گفت: از این نظر دانشگاه علوم پزشکی استان متولی نظارت بر این موضوع در استان است.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان باید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراکز اقامتی، هتل ها و … تاکید لازم را داشته باشد.

استاندار مرکز لرستان در ادامه سخنان خود به موضوع تصادفات در محورهای ترافیکی و همچنین وضعیت امدادرسانی به حادثه دیدگان اشاره کرد و گفت: مهمترین مشکلی که همیشه با آن مواجه هستیم بحث حمل جسد است. تصادفات مرگبار “

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

طولابی گفت: این سوءتفاهم بین هلال احمر و شهرداری همیشه وجود داشته و چندین بار جسد در محل حادثه رها شده و در جابجایی و انتقال اجساد نیز مشکلاتی وجود دارد. دستگاه ها را لیست کنید

وی همچنین بر لزوم رعایت ایمنی و رفع نقاط حساس در محورهای مواصلاتی تاکید کرد.

«بام لرستان» در تاریکی!

شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و حوضه آبخیزداری لرستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه مجموعه «بام لرستان» یکی از مکان های پرتردد استان از نظر جاذبه های گردشگری است، گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در استان، مجموعه «بام لرستان» یکی از نقاط پرتردد استان است.

وی با بیان اینکه متاسفانه این مجموعه نواقصی دارد، گفت: باید سیستم روشنایی این مجموعه تعمیر و صنعت برق روشن شود.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

مدیرکل منابع طبیعی و حوضه آبخیزداری لرستان با تاکید بر اینکه برخی از نقاط “بام لرستان” کاملا تاریک است، افزود. گیر آسفالت این مجموعه به ویژه ورودی های آن نیاز به تعمیر دارد و از این نظر شهرداری، راهداری یا شهرداری باید در بحث لکه گیری کمک کنند. گیر آسفالت این مجموعه باید حل شود.

نجفی گفت: متأسفانه در بام لرستان گشت پلیس نداریم و لازم است امنیت لازم برای خانواده ها فراهم شود.

وی همچنین بر لزوم تعویض نرده های محافظ تاکید کرد سلام اداره کل راهداری خاطرنشان کرد: در این مجموعه به دلیل شیب زیاد آسیب دیده است.

آماده سازی آموزش برای اسکان مسافران نوروزی

عیسی سهرابی رئیس آموزش و پرورش لرستان نیز در این نشست با بیان اینکه اگر پایگاه سال 97 ما برای اسکان مسافران نوروزی باشد، 23 هزار و 797 خانواده فرهنگی در مدارس استان اسکان داده شده اند، گفت: در همین سال 6 هزار نفر در مدارس استان 337 نفر را اسکان دادیم. خانواده های بی فرهنگ

وی گفت: امسال دو خانه معلم به کل خانه معلمان لرستان اضافه شده است که بروجرد را نیز می توانیم به آنها اضافه کنیم و تعداد کل خانه معلمان مسافران و گردشگران به هشت خانه می رسد.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

مدیر آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: با افزایش خانه معلمان تعداد مسافران و گردشگرانی که برای اسکان پذیرفته می شوند نیز رو به افزایش است.

سهرابی افزود: در آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش مسافران و گردشگران در قالب خانه معلم، کلاس های گروهی ویژه، کلاس های گروه (الف) و گروه (ب) وجود دارد.

موانع تردد اولین قطار گردشگری غرب کشور

فریبا بهاری معاون استاندار سلام همچنین در این جلسه با بیان اینکه شهرستان است سلام پایتخت طبیعی ایران است، گفت: این شهر استعدادهای زیادی در زمینه گردشگری دارد.

وی در خصوص راه اندازی اولین قطار گردشگری غرب کشور در این شهرستان افزود: این قطار در سال 1377 افتتاح و به بهره برداری رسید.

معاون استاندار سلام وی گفت: این قطار با مشکلاتی مواجه شده است که امیدواریم امسال مجددا رها شود زیرا در حوزه راه آهن و حرکت ریلی مشکلاتی وجود دارد.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

بهاری تاکید کرد: امیدواریم با رفع مشکل در این زمینه روزی راه آهن صاحب قطار گردشگری شود.

وی ادامه داد: قطار گردشگری یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهرستان است سلام استان لرستان نیز محسوب می شود و امیدواریم مشکلات مربوط به این منطقه برطرف شود.

شهرداری خرم آباد آماده ارائه خدمات به مسافران است

سعید فتوحی شهردار خرم آباد نیز در این نشست با بیان آمادگی برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در مرکز شهر لرستان خاطرنشان کرد: به این معنا پس از 10 سال آبشار شریعتی در ورودی خرم آباد به زودی افتتاح می شود.

وی با بیان آمادگی برای رنگ آمیزی، ساماندهی مبلمان شهری و … در خرم آباد، گفت: شهرداری مانند سال های گذشته در این زمینه آمادگی دارد اما ما دیگر دستگاه ها نیز باید کار کنند.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

شهردار خرم آباد گفت: دو هفته پیش اولین جلسه درون سازمانی خود را در این خصوص برگزار کردیم که شهرداری خرم آباد یکی از ارکان اصلی در پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

هیچ مسافری نباید در نوروز سرگردان باشد

احمدرضا دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان گفت: می طلبد مسافران نوروزی در ایام نوروز با این ظرفیت ها و فرصت ها آشنا شوند.

وی با اشاره به نقش کارآمد و مهم گردشگری در رونق اقتصادی لرستان گفت: از این نظر دستگاه های متولی رونق گردشگری باید رویکرد جدی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه ریزی وی در ادارات ستاد سفر استان گفت: 10 کارگروه ادارات ستاد سفر در لرستان هستند که باید در اسرع وقت فعال شوند.

تهیه طرح جامع گردشگری برای نوروز / قطار گردشگری چطور؟

دالوند تاکید می کند که باید برای هر کدام یک دستگاه مسئولیت پذیری ویژه و یک منشی وجود داشته باشد. گروه های کاری بالاخره در یک ماه آینده این را گفت گروه های کاری آنها باید طرح ها، پیشنهادات، راهکارها و … خود را ارائه دهند.

وی تاکید کرد: با این امر برنامه ریزی و برنامه ریزی شود گروه های کاری در قالب آسیب شناسی و همچنین پیشنهادات لازم در این زمینه ارائه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه تا پایان سال جاری سه جلسه دیگر ستاد گردشگری برگزار می کنیم، گفت: باید طرح جامع گردشگری استان برای نوروز با توجه به نیاز تهیه و تدوین شود. نظارت بر. بالا

دالوند در ادامه سخنان خود با تاکید بر توزیع بروشورهای لازم و اطلاع رسانی مناسب به گردشگران در ایام نوروز توسط دستگاه های ذیربط گفت: گردشگران در ایام نوروز پرسه نزنند و باید اطلاعات لازم را در خصوص مراکز اقامتی، پذیرایی، جاذبه های گردشگری داشته باشند و به آنها ارائه شود. آنها

دکمه بازگشت به بالا