فرهنگی

توجه ویژه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به ابتدای زنجیره تولید محتوا و خبرنگاران

اخبار ما/مرکزی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معاونت مطبوعاتی وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه ای به آغاز زنجیره تولید محتوا و خبرنگاران دارد.

فرشاد مهدی پور هفتم مردادماه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در استان مرکزی با تاکید بر اینکه بی شک توجه به حوزه رسانه یکی از اولویت های دولت است، گفت: در تبیین جهاد و جنگ نرم. «البته بدون حضور خبرنگاران رسانه کار شکل نمی گیرد.

وی تصریح کرد: استان مرکزی زادگاه بزرگترین جهادگر جهان است و انقلاب امام راحل دقیقا یک انقلاب رسانه ای بود.

مهدی پور گفت: تلاش 10 ماهه اخیر معاونت مطبوعاتی توجه به آغاز زنجیره تولید محتوا و خبرنگاران است و تلاش شده است تا به قوانین مغفول مانده توجه بیشتری شود تا بقای آنها تضمین شود. مشاغل و فعالیت های حرفه ای و در رابطه با آن تمامی اقدامات مربوط به این موضوع می باشد.

وی با بیان اینکه در 10 ماه گذشته دو هزار نفر از اهالی فرهنگ، رسانه و هنر به صندوق قرض الحسنه هنر مراجعه کردند، گفت: بیمه این صندوق بیمه سخت و زیان آور نیست بلکه باید این بیمه توسط رسانه ها انجام شود. .

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم خدمات ارزانی به عکاسان خبرنگار و اهالی رسانه ارائه کنیم، البته کپی رایت عکاسی در کشور به درستی تبیین نشده و عکاسان از آن رنج می برند.

وی در خصوص فعالیت خانه مطبوعات استان مرکزی گفت: این خانه با اساسنامه خود مشکل دارد و مقرر شد مدیر کل فرهنگ و مدیریت استان اقداماتی انجام دهد و کار تخصصی انجام شود. در این رابطه مشکل این خانه در استان حل شود.»

مهدی پور با تاکید بر اینکه چیزی به نام یارانه کاغذ وجود ندارد، افزود: در سال 1396 به دلیل بحران ارزی کشور، وزارت ارشاد وارد حوزه واردات کاغذ شد و واردات ارز را ترجیح داد، اما باز هم کار متوقف شد. و در سال 99 و 1400 کارها جلوتر از این پیش نرفت، از ابتدای دولت سیزدهم، رئیس جمهور شخصاً آن موضوع را پیگیری و تذکرات مختلفی داده شد و در نهایت مسائل قانونی و ساختاری حل شد و امیدواریم حمایت و کاغذ ارزانی که به نشریات بر اساس خوداظهاری رسانه ای جایزه می دهد

وی خاطرنشان کرد: این وزارتخانه از برگزاری دوره ها و برگزاری جشنواره های محلی، استانی و کشوری حمایت می کند. برای برخی از خبرنگاران امروز اینترنت اهدایی فعال شد و برای برخی دیگر نیز متعاقباً انجام می شود، وی گفت: در سال های گذشته تخلفاتی در زمینه اختصاص اینترنت به خبرنگاران وجود داشت و اگر خبرنگاران به رسانه جامع مراجعه کنند. سامانه حمایت صرف از خبرنگاران است و حمایت از طریق دفتر مطبوعاتی انجام می شود و امیدواریم با توجه به خواست دولت بتوانیم در بازه های زمانی مختلف حمایت رسانه ها و خبرنگاران را رصد کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا