جامعه

توصیه‌هایی برای حفظ سلامت قلب در مبتلایان به آسم

نتایج یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که افراد مبتلا به “آسم مداوم” دارای سطوح بالاتر التهاب و تجمع پلاک در شریان ها هستند که به نوبه خود می تواند احتمال حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد.

به گزارش اخبار ما، افراد مبتلا به آسم با محدودیت هایی مواجه هستند که می تواند تنفس را دشوار کرده و باعث سرفه های بی پایان شود. آسم همچنین می تواند بر وضعیت قلبی بیمار تأثیر بگذارد و خطر سکته مغزی را افزایش دهد. به همین دلیل است که برای افراد مبتلا به آسم مهم است که مراقب سلامت قلب خود باشند.

علائم آسم را می توان با ورزش منظم، اجتناب از موقعیت های استرس زا، اجتناب از مصرف سیگار و الکل و تغییر سبک زندگی کنترل کرد.

ارتباط بین آسم و بیماری قلبی

ارتباط مستقیمی بین آسم و اختلالات قلبی عروقی وجود دارد. بیماران مبتلا به آسم بیشتر احتمال دارد که حمله قلبی یا فیبریلاسیون دهلیزی را تجربه کنند. اعتقاد بر این است که این وضعیت عمدتاً به دلیل التهاب است.

به گفته پزشکان هندی، این بیماران همیشه در معرض خطر بیشتری هستند زیرا ناراحتی قفسه سینه ناشی از حمله قلبی معمولا با حمله آسم اشتباه گرفته می شود، بنابراین مهم است که از این علائم آگاه باشید.

ضرورت داشتن سبک زندگی سالم

مطالعات مختلف نشان داده اند که بیماران مبتلا به آسم به دلیل التهاب شدید سیستمیک در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند. بنابراین، تغییرات سبک زندگی سالم برای قلب مانند پرهیز از چربی‌های ترانس، گنجاندن چربی‌های اشباع کمتر در رژیم غذایی و مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزیجات برای بیماران مبتلا به آسم مهم است.

از موقعیت های استرس زا و ورزش دوری کنید

افراد مبتلا به آسم باید روزانه ورزش کنند. با این حال، گنجاندن ورزش در برنامه روزانه خود باید پس از مشورت با پزشک و با راهنمایی یک مربی تناسب اندام انجام شود. همچنین لازم به ذکر است که ورزش در شرایط آب و هوایی بد توصیه نمی شود. همچنین مصرف الکل و سیگار می تواند وضعیت بیمار را بدتر کند.

به گزارش هندوستان تایمز، علاوه بر این، بیمار باید با تمرین تکنیک هایی مانند یوگا و مدیتیشن استرس را کاهش دهد تا قلب و ریه ها را در بهترین حالت نگه دارد. همچنین لازم است فرد حداقل 8 ساعت در روز بخوابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا