جامعه

تولیت آستان قدس: کمترین ناامنی در حرم امن ولی خدا قابل قبول نیست

اخبار ما/ خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای بررسی حادثه ناگوار حرم رضوی کمیته هایی تشکیل شده تا افراد نالایق شناسایی و مجازات شوند زیرا کوچکترین ناامنی در حرم قطعی است اما خدا پسندیده نیست.

حجت الاسلام احمد مروی شب گذشته 15 فروردین ماه در برنامه وداع با پیکر شهید اصلانی شهید حادثه ای که در صحن رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در حرم رضوی رخ داد، گفت: علی عصر (عج). ) قطعا دل مبارک این آقا را به درد آورد. هتک حرمت این مکان مقدس و از بین رفتن مؤمنان، مخلصین، خدمت به مردم و آسیب رساندن به دو شاگرد عزیز، فاجعه بزرگی است.

وی افزود: این حادثه تلخ را به حضرت ولی عصر (عج) و رهبر انقلاب اسلامی تسلیت عرض می کنم و از امام رضا (ع) بابت آنچه در صحن و به عنوان بخشی از این اتفاق افتاد عذرخواهی می کنم. حادثه تلخ و کشته شدن یک مهمان. ما تمام توان، زمان، سرمایه و جان خود را برای خدمت به زائران ائمه اطهار(ع) گذاشته ایم و با تمام امکاناتی که در اختیار داریم تمام تلاش خود را کرده ایم و ناکام مانده ایم.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: من نیز به خانواده شهید اصلانی تسلیت می گویم. او کسی بود به بزرگی آسمان. به شهید اصلانا برای تربیت فرزندانش تبریک می گویم، زیرا تنها چیزی که در دیدار خانواده هایشان ندیدیم اشک و اشک بود. در ایام عید شهید اصلانی در سفر راهیان نور، بر مزار شهید سلیمانی رفت و به گفته خانواده اش از درگاه خداوند متعال به فیض شهادت نائل آمد. حجت الاسلام اصلانی در صحنه و در حال خواندن در مسیر خدمت به همسایگان حضرت رضا (ع) با زبان روضه توسط یک تکفیری زشت کشته شد.

مروی ادامه داد: اولین هدف گروه های انحرافی و تکفیری، روحانیت است مانند شهید مطهری. امام راحل فرمودند: از روحانیت راستین اسلام و تشیع انتظار نمی رود که اولین فداکاری ها را در دعوت حق به راه خونین مبارزه انجام دهند و آنلاین پایان خدمتشان شهادت است.

وی گفت: این حادثه تلخ بسیار تاسف بار بود و ما به سادگی از کنار آن نمی گذریم. البته کمیسیون هایی برای بررسی و گرفتن اطلاعات از کسانی که این کار را نکردند تشکیل شد. افراد دارای معلولیت باید شناسایی و مجازات شوند.

مهم ترین دغدغه آستان قدس تامین امنیت حاج حضرت رضا (ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: مهمترین دغدغه آستان قدس تامین امنیت زائران و میهمانان حضرت رضا (ع) است و برای این قضیه در طول سالیان متمادی میلیاردها تومان هزینه کرده ایم و منکر هیچ اقدامی نخواهیم شد. و هزینه ها زائران باید در این مکان حتی بیشتر از خانه خود احساس امنیت کنند. این هدفی است که ما برای آن تلاش می کنیم.

مروی افزود: قبل از عید نوروز کمیته هایی برای پذیرایی از مهمانان امام رضا (ع) به بهترین شکل ممکن تشکیل شد. من به ماموران امنیتی گفتم شعار امسال شما این است که کمتر از زائران دزدی نکنید بلکه اعلام کنید دزدی نمی شود و از تمام نیرو و وسایلی که در اختیار دارید استفاده خواهید کرد. البته باید بدانیم که به راحتی از این موضوع عبور نخواهیم کرد و این اتفاق را تا آخر دنبال خواهیم کرد.

حتما با کاستی ها مقابله خواهیم کرد

وی تصریح کرد: آستان قدس اولین و اصلی ترین هدف دشمنان انقلاب و اسلام است چرا که هر اتفاقی در این مکان مقدس می افتد مانند بمب در دنیا به صدا در می آید. سالیان متمادی با عنایت حضرت رضا (ع) و تلاش بی وقفه نیروی انتظامی و امنیتی مستقر در معبد هیچ اتفاقی نیفتاد. ما قدردان جوانان ارزشمند در دستگاه های نظامی و امنیتی هستیم، اما قطعاً کاستی ها را برطرف خواهیم کرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمنان در ایام نوروز سعی کردند در مشهد عملیات انجام دهند اما با تلاش نیروهای نظامی و اطلاعاتی و عنایت حضرت رضا(ع) نتوانستند این کار را انجام دهند تا اینکه دیروز این اتفاق به طور غیرمنتظره ای رخ داد. جایگاه مقدس.” انصافاً باید قضاوت کرد که اگر هوشیاری نیروهای امنیتی و نظامی حضرت عالی نبود، ماهی یک بار شاهد چنین حوادثی بودیم.

مروی ادامه داد: عملیات روز گذشته حرم تنها حدود 2 دقیقه به طول انجامید و نیروهای امنیتی، خدا و اورژانس در کمتر از چند دقیقه در محل حاضر شدند و تروریست در مدت کوتاهی با کمک مردم دستگیر شد. مراقب باشید به این نقطه نرسید

وی گفت: دشمنان انقلاب در رسانه های خود نوشتند که این نتیجه وحدت است، اما من می گویم این نتیجه کینه توزی آنهاست نه نشان از اتحاد. تروریست های تکفیری متولد می شوند و وارد زندگی مردم می شوند، اما این وحدتی است که گلستان است و ثمره آن برادری، برادری، عشق و دوستی است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: دشمنان به ویژه امروز تلاش می کنند تا جنگ های قومی، قبیله ای و مذهبی را بین مسلمانان به راه بیندازند تا دوباره بر ما مسلط شوند، اما با هوشمندی مردم و رهبر انقلاب اسلامی، نقشه های دشمن در این زمینه نقش بر آب شده است. روز.”

مروی افزود: به منظور بهبودی سریعتر و نظارت بر وضعیت مجروحان این حادثه مقرر شد 2 کشیش مجروح برای ادامه درمان به بیمارستان رضوی منتقل و تمامی امکانات برای بهبودی سریعتر آنها مهیا شود.

قرار است فردا پیکر شهید اصلانی در معبد تشییع شود. مراسم تشییع این شهید روز پنج شنبه 18 فروردین ماه ساعت 14 از میدان شهدا آغاز و پیکرش در حرم مطهر آرام می گیرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا