سلامت

تویوتا ارزان‌تر از شاهین!/ عکس

به گزارش خبرگزاری اخبار ما و براساس گزارش آخرین خودرو، تویوتا و سوزوکی در حال گسترش همکاری های خود در زمینه های مختلف هستند و Urban Cruiser Taisor ماحصل این امر است. در نگاه نخست به این کراس اوور جدید، شباهت بی حد و حصر آن به سوزوکی فرانکس جلب توجه می کند. در واقع این خودرو همان مدل فرانکس است که نشان تویوتا را روی خود دارد!

Urban Cruiser Taisor

در ظاهر تویوتا، در باطن سوزوکی

کراس اوور اقتصادی تویوتا بر اساس پلتفرم Heartect سوزوکی توسعه پیدا کرده و با انواع پیشرانه های بنزینی، هیبرید نرم و دوگانه سوز CNG به فروش خواهد رسید. این خودرو در مقایسه با فرانکس تفاوت هایی جزئی دارد که از جمله آنها باید به کوچک تر شدن و تغییر شکل جلوپنجره، گرافیک متفاوت چراغ های LED و فرم سپر جلو اشاره کنیم. علاوه بر این ها، Urban Cruiser Taisor روی رینگ های ۱۶ اینچی با طراحی متفاوت سوار شده است.

کابین Urban Cruiser Taisor

در داخل کابین، نشان تویوتا در وسط فرمان تنها تفاوت Urban Cruiser Taisor با سوزوکی فرانکس است! بنابراین امکانات دو مدل یکسان هستند. بدون شک نمایشگر ایستاده ۹ اینچی حاضر در پشت فرمان را باید شاخص ترین ویژگی کابین دانست. با وجود ماهیت اقتصادی خودرو، این نمایشگر از اندروید اتو و اپل کارپلی به صورت بی سیم پشتیبانی می کند. جالب تر اینکه در تریم های بالارده سیستم هداپ دیسپلی و شارژر بی سیم نیز به Urban Cruiser Taisor اضافه می شود. این کراس اوور ارزان قیمت به ۶ کیسه هوای ایمنی مجهز است.

جزئیات Urban Cruiser Taisor

تویوتا Urban Cruiser Taisor طولی برابر با ۳۹۹۵ میلیمتر دارد. با توجه به جثه بسیار کوچک، این خودرو کوچک ترین کراس اوور تویوتا محسوب می شود. برای مقایسه، یاریس کراس که در اروپا، ژاپن و استرالیا به فروش می رسد، ۱۸۵ میلیمتر طول بیشتری دارد.

چراغ Urban Cruiser Taisor

مشخصات فنی تویوتا Urban Cruiser Taisor

در بخش پیشرانه، تویوتا Urban Cruiser Taisor با سوزوکی فرانکس مشترک است. در نسخه پایه موتور بنزینی ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی وظیفه تأمین نیرو را بر عهده دارد. این موتور می تواند ۹۰ اسب بخار قدرت تولید کند. نسخه دوگانه سوز CNG نیز از همین موتور بهره می برد.

موتو Urban Cruiser Taisor

در نسخه هیبرید نرم، از یک موتور ۱ لیتری توربوشارژ استفاده شده؛ این موتور هم توانایی تولید ۱۰۰ اسب بخار قدرت را دارد و نیروی آن از طریق گیربکس ۵ سرعته دستی یا جعبه دنده اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود.

صندوق Urban Cruiser Taisor

در حال حاضر تویوتا Urban Cruiser Taisor فقط در بازار هند عرضه می شود. این کراس اوور ژاپنی در نسخه پایه قیمتی معادل ۹,۲۷۹ دلار یا حدوداً ۶۰۰ میلیون تومان (آن هم با دلار ۶۴ هزار تومانی) دارد. قیمت نسخه فول هم به ۱۵,۶۳۳ دلار می رسد. این رقم نیز معادل تقریباً یک میلیارد تومان است.

شارژ موبایل با Urban Cruiser Taisor

ناگفته نماند قرار است نسخه هیبریدی سوزوکی فرانکس در ایران عرضه شود. این خودرو در هند اندکی ارزان تر از تویوتا Urban Cruiser Taisor بوده و در مدل بنزینی پایه با قیمتی معادل ۹ هزار دلار یا ۵۷۶ میلیون تومان قابل خرید است.

227227

دکمه بازگشت به بالا