جامعه

تکذیب شایعه واردات واکسن کرونا توسط گروه دارویی برکت/ شکایت رسمی از نشریه خاطی داخلی

گروه دارویی برکت با انتشار شایعاتی نقش این گروه در واردات واکسن کرونا به کشور را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش اخبار ما در پی انتشار شایعه ای در رسانه سعودی «ایران اینترنشنال» مبنی بر واردات واکسن کرونا توسط برکات و انتشار این مطلب در یکی از رسانه های داخلی، روابط عمومی گروه دارویی برکت در اطلاعیه هایی این خبر را کذب و بی اساس خواند. و از رسانه ها مبنی بر اینکه این متن صحت ندارد درخواست تجدید نظر به قوه قضاییه را منتشر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: از زمان آغاز تولید واکسن ایرانی کرونا توسط دانشمندان نخبه کشور، حمله برنامه ریزی شده و شدیدی به تلاش محققان برای تولید «واکسن ایرانی کرونا» در شبکه های ضدانقلاب و معارضان و کانال های مرتبط آغاز شده است. واکسن کرونا و استقبال گسترده از این واکسن ها و انتشار مقاله علمی درباره واکسن ایران برکت در مجله معتبر بین المللی عربستان سعودی اینترنشنال مدیا که سابقه طولانی در دروغگویی و انتشار اخبار کذب دارد، خشمگین از موفقیت بزرگ این واکسن است. ایرانیان و دانشمندان داروسازی، واردات واکسن های خارجی به ایران «با اخبار مضحک و کذب منتشر شد و در نهایت در کمال تعجب برخی از صفحات روزنامه از جمله یکی از نشریات داخلی، این دروغ در رسانه های آنها منعکس شد.

در این بیانیه آمده است: با رد این ادعا از سوی وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر تنها مسئول واردات واکسن کرونا به کشور است، واکسن های تولید شده به وزارت بهداشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا