رویدادها

تکذیب کشف مار غول پیکر در شهرستان شفت

آفتاب‌‌نیوز :

یاسر ریاضی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر پیدا شدن یک مار بزرگ در منطقه احمدسرگوراب و ایجاد رعب و وحشت بین ساکنین این منطقه در برخی رسانه های محلی و فضای مجازی گفت: این خبر کذب است.

وی افزود: با عنایت به گزارش واصله، مامورین اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت با اعزام به محل و پس از بررسی میدانی چند روزه با توجه به شایعات و توضیحات ساکنین شهر احمدسرگوراب، پایش و بررسی میدانی کامل انجام دادند و هیچگونه موردی در محل مشاهده نکردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت تصریح کرد: هر ساله از اواسط فروردین تا پایان تابستان، گزارش هایی در خصوص رویت مار به سازمان آتش نشانی و یا اداره حفاظت محیط زیست اعلام می شود که محیط بانان در کوتاه ترین زمان به محل رویت مار می روند و در صورت وجود مار، آن را می گیرند.

ریاضی ادامه داد: مارهای گرفته شده یا به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده یا در محلِ دور از شهر و در طبیعت رهاسازی می شوند و هرگز آسیبی به آنها وارد نمی شود.

وی از شهروندان خواست در صورت رویت مار، نزدیک آن نشوند و بلافاصله، در مناطق شهری با شماره تلفن ۱۲۵ آتش نشانی و در مناطق چهارگانه با شماره ۱۵۴۰ محیط زیست تماس بگیرند. محیط بانان و آتش نشانان در مواجهه با این حیوان آموزش لازم را در این خصوص دیده اند و بدون آسیب زدن به آن، مار را گرفته و در طبیعت رها می کنند.

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا