تندرستی

تیم ملی ایران ترمز سرمربی کره جنوبی را می‌کشد؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، تیم های فوتبال ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 15:30 پنجشنبه هفته جاری به مصاف یکدیگر می رود. در این دیدار که از گروه A قاره آسیا و در شهر سئول برگزار می شود، با وجود قطعی شدن حضور در جام جهانی، هر دو تیم به دنبال پیروزی هستند. ایران (22 امتیاز) با انگیزه ادامه صدرنشینی و کره جنوبی (20 امتیاز) با انگیزه برتری از ایران.

این دیدار برای کره ای ها نیز مهم است. پائولو بنتو سرمربی کره جنوبی از زمان حضور در این تیم در 41 بازی 27 برد، 10 تساوی و 4 شکست داشته است.

بنتو به همراه استایلیک سرمربی سابق کره جنوبی بیشترین برد را در تیم دارد و پیروزی مقابل ایران می تواند او را به تنها مربی کره جنوبی تبدیل کند که بیشترین برد را کسب کرده است.

کره جنوبی نیز در 19 بازی خانگی مقابل بنت شکستی را متحمل نشد. آمار کره 15 برد و 4 تساوی در دیدارهای میزبان است و سرمربی پرتغالی کره جنوبی می تواند این آمار را مقابل ایران نیز بهبود بخشد.

در سوی دیگر میدان تیم ملی ایران و دراگان اسکوچیچ سرمربی کرواتش قرار دارند. اسکوچیچ رکورد فوق العاده ای با ایران دارد و رکورد 14 برد و تساوی در 15 بازی زیر نظر تیم ملی را به ثبت رسانده است.

اسکوچیچ در اولین بازی مقابل کره جنوبی در ورزشگاه آزادی تنها تساوی را با تیم ملی ایران انجام داد و باید دید در بازی برگشت چه اتفاقی رخ می دهد. آیا اسکوچیچ می تواند ترمز کره جنوبی را بکشد و جذابیت تیم میزبان را بشکند یا بنتو اولین نفری است که اولین شکست را به تیم ملی ایران به رهبری اسکوچیچ وارد می کند؟

دکمه بازگشت به بالا