استان ها

جشنواره گردشگری سفر به کویر سمنان در برند سازی ظرفیت کویر استان موثر است

به گزارش خبرگزاری اخبار ما از استان سمنان، امیر کرم زاده در جشنواره گردشگری سفر به کویر سمنان گفت: برگزاری این جشنواره آغازی برای آشنایی با ظرفیت های تاریخی و طبیعی روستاهای جنوب سمنان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: کویر دلازیا مکانی مناسب برای رصد ستارگان است و معرفی آن نقش موثری در توسعه گردشگری استان دارد.

کرم زاده با اشاره به قدمت بیش از 63 هزار سال قدمت تپه های میرک در این منطقه گفت: این تپه ها تکیه گاه تمدن بشری هستند و می توان آنها را به سایت موزه تبدیل کرد.

روستای دلازیان همچنین از میراث فرهنگی، مسئولان و مسئولان روستا و روستاییان اطراف دلازیان برای برگزاری این جشنواره تشکر کرد و گفت: پیاده روی در کویر یکی از فرصت های گردشگری روستای دلازیان است.

سمیه دیانی با اشاره به ظرفیت گردشگری دلازیان افزود: کویر دلازیان یکی از تاریک ترین نقاط جهان برای رصد ستارگان است و تپه های میرک، معدن گوگرد و لامپ های نمک از ظرفیت های گردشگری این منطقه است.

دهیار روستای دلازیانا از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری این روستا دعوت کرد.

جشنواره کویرگردی سمنان در 23 و 25 مهرماه امسال با سفر میدانی در کویر سمنان، بازدید از چاه های نفت خوریان، تپه های تاریخی میرک، شوراب، اجرای هیئت های مذهبی و موسیقی محلی، شتر سواری، ستارگان، نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی.. و… برگزار شد.

اولین روز این جشنواره روز پنجشنبه 23 مهرماه در مجموعه گردشگری ستاره کویر خوریان سمنان و دومین روز این جشنواره گردشگری روز جمعه 24 مهرماه با اجرای برنامه های آیینی شاد و متنوع در دلازیان برگزار شد. دهکده.

اولین جشنواره گردشگری با عنوان «سفر به کویر سمنان» با مشارکت استان سمنان، دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری کومش گشت، انجمن میراث فرهنگی و آیین‌های استان قمس، مجتمع گردشگری ستاره کویر خوریان، برگزار شد. شورای دهیاری روستا و روستای دلازیان در جنوب سمنان.

48

دکمه بازگشت به بالا