جامعه

جلوه آنلاین مادرانه در تابلوهای نقاشی

مقام مادر در همه ملت ها ارزشمند و قابل احترام است و عشق مادر به فرزندش موضوعی پربار برای همه هنرمندان جهان است.

به گزارش اخبار ما به نقل از الجزیره، در هر کشوری از جهان یک روز را روز مادر می نامند. به عنوان مثال، مصر و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه روز 21 مارس و آغاز بهار را به عنوان روز مادر جشن می گیرند. برخی از کشورهای غربی نیز دومین یکشنبه ماه می را به عنوان روز مادر جشن می گیرند. در کشور ما نیز روز میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را روز بزرگداشت مادری اعلام کرده اند.

مهرمداری چه در روز مادر و چه در تمام روزهای سال همواره مورد توجه نقاشان سبک های مختلف هنری بوده است. یک کالای محبوب و ظریف که می توان از آن برای خلق صحنه های آرامش بخش و جذاب استفاده کرد.

یکی از تابلوهای نقاشی با موضوع عشق مادری، اثر شهراد ملک فاضلی، هنرمند معاصر ایرانی است. در این نقاشی که به سبک رئالیستی کشیده شده است، مادری با ظاهری کاملاً شرقی پسرش را در آغوش گرفته و به همراه او پایین پل را تماشا می کند. این نقاشی که با رنگ های ظریف نقاشی شده است، عشق مادرانه زنان شرقی را به ناظر نشان می دهد.

تاثیر مهر مادر روی تصاویر

مری کاسات، نقاش آمریکایی، صحنه ای از رابطه مادر و فرزند را در نقاشی مادر به تصویر می کشد. در این نقاشی که به سبک امپرسیونیست کشیده شده است، مادری کلاهی به فرزندش می بندد. رنگ ها بسیار لطیف است و دست کوچک دختر روی آغوش مادر، تصویری هنرمندانه از عشق مادری است که شرق و غرب را نمی شناسد.

تاثیر مهر مادر روی تصاویر

سوررئالیسم یک مکتب هنری است که در قرن بیستم شکل گرفت. این مکتب هنری به نوعی منعکس کننده آشفتگی قرن بیستم است. در آثار هنری که به این سبک نقاشی می شوند، احساسات به شکلی مرموز و پیچیده بیان می شوند. تصویر زیر با عنوان «رقص مادر و کودک روی شن» نوشته دنیل جانسون است. در این مقاله دو جسم فلزی روی ماسه می رقصند. جدایی تصویر مادر و فرزند از نژاد و رنگ و ویژگی های ظاهری انسان، باعث شده است که این تصویر با موضوع مادر حجم عظیمی از عشق مادری را در سراسر جهان پوشش دهد.

تاثیر مهر مادر روی تصاویر

پابلو پیکاسو، یکی از پیشگامان مکتب کوبیسم که از فرهنگ آفریقا الهام گرفته شده است، مادری را به تصویر می کشد که به فرزندش کمک می کند در نقاشی خود در سال 1943 “مادر و کودک – قدم های اول” راه برود. تصویر مادر پیکاسو پر از اشکال هندسی مانند دایره و مثلث، گوشه های تیز و شکستگی است.

تاثیر مهر مادر روی تصاویر

در آغاز هزاره سوم، انقلاب تکنولوژیک و نقاشی دستخوش تغییراتی شد و هنر تصویرسازی متناسب با پیشرفت بشر شکل گرفت. تصاویر مبتنی بر فناوری طرح‌های ساده‌ای را ارائه می‌کنند که متناسب با مخاطب امروزی است. صدها و شاید هزاران اثر با مضمون عشق مادری و مادری در این هنر معاصر طراحی شده است که اغلب فضایی کودکانه دارند. اثر بعدی LSHI هنرمند کره ای یکی از همین آثار معاصر است.

تاثیر مهر مادر روی تصاویر

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا