رویدادها

جمع‌آوری فروشندگان موادمخدر وظیفه شهرداری تهران نیست

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: جمع‌آوری فروشندگان موادمخدر وظیفه شهرداری تهران نیست.

به گزارش اخبار ما، سید احمد احمدی صدر گفت: به رغم اینکه برخی بر این باورند که شهرداری در رابطه با فروش یا مصرف موادمخدر در برخی از معابر و میادین شهری باید پاسخگو باشد، تاکید می‌کنم وظیفه جمع‌آوری فروشندگان موادمخدر وظیفه ذاتی شهرداری تهران نیست. حوزه خرده فروشان موادمخدر و ساماندهی این نوع از تخلفات برعهده شهرداری تهران نیست و سازمان های دیگری تکلیف قانونی در خصوص ورود به این حوزه‌ها دارند.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: کما اینکه در حوزه اعتیاد برابر قوانین بالا دستی شهرداری تهران وظیفه ایجاد و تجهیز زیر ساخت‌های لازم برای ترک و ساماندهی معتادان را برعهده دارد.

وی بیان کرد: همچنین در بحث اجرای طرح‌های ضربتی در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر نیز نهادهایی مانند نیروی انتظامی و قوه قضائیه به عنوان نهادهای تاثیرگذار مسئول هستند اما شهرداری تهران در پذیرش این افراد به مراکز یاور شهر برای ترک و گذراندن ۹ گام تا بازگشت به جامعه اقدام می کند. تاکنون شهرداری تهران برابر وظایف ذاتی و قانونی خود و حتی بیشتر از حیطه وظایف عمل کرده، به ویژه اینکه زیرساخت‌های لازم را در جهت ساماندهی و ترک معتادان متجاهر انجام داده است.

بر اساس اعلام پایگاه خبری شهر، احمدی صدر تاکید کرد: پذیرش معتادان منع پذیرش و تفکیک یاورشهرهای شهر تهران به موضوعاتی مانند زنان، معتادان سن بالا و صغر سنی، معتادان اعصاب و روان و … اقدامات بنیادی و اصولی بود که شهرداری انجام داده است.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: به نظر می‌رسد که در حوزه فروشندگان مواد مخدر به جای اینکه پای شهرداری تهران به میان آید، باید مراجع موظف در این حوزه ورود کنند و درباره آسیب های این حوزه نیز از این نهادها تقاضای پاسخ شود.

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا