استان ها

جهاد دانشگاهی گیلان در خط مقدم درمان ناباروری و سرطان

اخبار ما/گیلان نماینده مردم رشت در شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی گیلان در خط مقدم درمان ناباروری و سرطان در استان قرار دارد.

علی آقازاده در دیدار با حمیدرز مسکنی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان که در ستاد این سازمان برگزار شد، جهاد دانشگاهی را از برکات انقلاب دانست و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یکی از خدمات است. مجموعه‌ای از سیستم‌ها که خود علم با استفاده از گام‌های زیرساختی در جهت دستیابی به اهداف نظام بر عهده می‌گیرد.

وی با اشاره به آمار بالای مبتلایان به سرطان در گیلان و کاهش زاد و ولد در استان، افزود: جای بسی قدردانی است که تلاش دانشگاهی در جهت ایجاد مرکز درمان باروری و کلینیک سرطان پستان است. فراهم شدن فضای لازم برای راه اندازی این مرکز برای جهاد دانشگاهی می تواند به توسعه و رفع مشکلات استان در این حوزه منجر شود.

نماینده مردم رشت در شورای اسلامی افزود: سازمان جهاد دانشگاهی گیلان برای بازکردن گره ها در بین جامعه به جبهه برخاسته است و باید از این نهاد ارزشمند حمایت کنیم.

آقازاده تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان از نظر پژوهشی و پژوهشی یکی از ظرفیت های علمی کشور است و اگر از ظرفیت های این سازمان استفاده کنیم از هدر رفت بیت المال در برخی نهادها جلوگیری می شود.

آقازاده تصریح کرد: لازم است جهاد دانشگاهی علاوه بر رصد مناطق مختلف، بلایای طبیعی را رصد کند چرا که اکوسیستم استان ما در معرض تهدید است.

نماینده مردم رشت در شورای اسلامی افزود: انتظار داریم از ظرفیت جهاد دانشگاهی در حل تغییر هدف و ارتقای حوزه گردشگری گیلان استفاده شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی سازمانی قابل اعتماد است که پژوهش در آن جعلی نیست و عدم استفاده از فرصت جهاد دانشگاهی گیلان به استان آسیب می زند.

آقازاده گفت: جهاد دانشگاهی میراث علمی جامعه است و باید از تخصص و علم آن استفاده کرد و با بهره گیری از تیم پویا این سازمان ارزشمند فرهنگ جهادی کار را در جامعه ترویج داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا