تندرستی

حذف ناباورانه تیم ملی بسکتبال ایران توسط اردن

به گزارش شفاف، از ساعت 15 امروز (چهارشنبه) 8 تیر 1401، تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 2022 در اندونزی به مصاف اردن رفت و در نهایت با نتیجه 91 بر 76 مغلوب اردن شد. حریف خود را از صعود به نیمه نهایی مسابقات جلوگیری کرده و یک حذف باورنکردنی داشته باشند.

ترکیب ایران:
احد حدادی، بهنام لخاری، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی و سجاد مشایخی

ترکیب اردن:
امین ابوحواص، دار تکیر، فردی ابراهیم، ​​زید عباس و احمد الدعیری

حذف باورنکردنی تیم بسکتبال ایران توسط اردن

نیمه اول: ایران 38-44 اردن

3 امتیاز ابتدایی بازی، ایران را در موقعیتی سرد قرار داد، اما در ادامه با پرتاب سه امتیازی تاکر و شوت های “حواس” و “دعیری”، اردن با نتیجه 7 بر 11 به برتری 4 امتیازی رسید. ایران اگرچه در مقابل نفوذ تاکر خوب دفاع نکرد اما اختلاف دو تیم به 8 امتیاز رسید تا بازی 15 بر 23 به سود اردن پیش برود. با سه امتیاز جمشیدی این کوارتر با نتیجه 24 بر 18 به سود اردنی ها به پایان رسید.

در ابتدای کوارتر دوم با سه امتیاز مشایخی و دو امتیاز حسن زاده، ایران 5 امتیاز متوالی به دست آورد و اختلاف را به یک امتیاز رساند و اردن را مجبور به تایم اوت کرد. با ورود دو تیم به زمین، گردش ها برای بازیکنان ایران بیشتر شد که با درخشش تاکر جردن با نتیجه 35 بر 29 پیش افتاد و ارمغانی مجبور به استراحت شد. کوارتر دوم 20 بر 20 مساوی شد تا اردنی ها با برتری 44 بر 38 به رختکن رفتند.

حذف باورنکردنی تیم بسکتبال ایران توسط اردن

نیمه دوم:

با شروع بازی سرعت حمله ایران بیشتر شد تا با درخشش لاغری شاگردان لقاری سه دقیقه به کوارتر سوم 47 بر 48 پیش افتادند. لاغری اولین پرتاب 3 امتیازی خود در این کوارتر را به ثمر رساند تا ایران با نتیجه 49 بر 51 به برتری برسد. با سه شوت سه امتیازی لاگیری، مشاییکی و حدادی، ایران با نتیجه 56 بر 62 پیش افتاد تا اردنی ها درخواست تایم اوت کنند. این کوارتر با نتیجه 20 بر 29 به سود ایران به پایان رسید تا بازی با نتیجه 64 بر 67 به سود شاگردان ارمغانی ادامه یابد.

اما در کوارتر چهارم ایران رکود عجیبی داشت. فردی ابراهیم ستاره اردن در کوارتر چهارم بود که با سه امتیاز خود اردن را 72 بر 70 کرد. «احمد الدعیری» مرکز اردنی دو امتیاز با دست حدادی به سبد ایران رسید تا نتیجه 74 بر 70 به سود اردن شود. این کوارتر با درخشش «دار تاکر» (شوتینگ گارد جردن) و «فردی ابراهیم» (پاک) در شوت سه امتیازی 27 بر 9 به سود اردن به پایان رسید تا ایران با نتیجه 76 بر 91 مغلوب شود. بار مقابل حریف خود و حذفی باورنکردنی از رقابت ها

در این بازی «دار تاکر» تیرانداز آمریکایی اردنی الاصل ستاره اول بازی بود. MVP لیگ آرژانتین در این بازی 29 امتیاز به دست آورد تا همراه با 23 امتیاز «فردی ابراهیم» بیش از نیمی از امتیاز اردنی ها (52 امتیاز) را به دست آورد.

دکمه بازگشت به بالا