جامعه

حریق ساختمان اداری-تجاری در محدوده ستارخان

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران از آتش سوزی در یک ساختمان اداری در خیابان ستارخان خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگار اخبار ما، اظهار کرد: ساعت 15:34 روز گذشته سه شنبه 23 تیرماه یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان اداری-تجاری در خیابان بهبودی، قبل از خیابان ستارخان، طبق سامانه 125 رخ داد. به اطلاع تهران رسید که بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی با یک دستگاه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و اشیاء مورد نیاز به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: آتش نشانان در کمتر از 4 دقیقه در محل حاضر شدند و مشاهده کردند که در یک ساختمان 6 طبقه دو طبقه زیرزمین دچار حریق شده است. این ساختمان اداری-تجاری در طبقه دوم منفی یک کارگاه مبلمان 120 متری که دارای آتش سوزی بود قرار داشت و در اطراف آن انبارهای متعددی ساخته شده بود و مقدار زیادی صندلی و چوب در محل ذخیره شده بود. این بخش کاملاً آتش گرفته بود و گرما و شعله های آتش در حال گسترش بود. دود و گرمای زیادی طبقات بالا را فرا گرفت و آتش به طبقات دیگر و انبارهای کنار طبقه منفی 2 سرایت کرد.

ملکی ادامه داد: با وجود گرمای زیاد و آتش سوزی گسترده زیر سقف ها، آتش نشانان در همین وضعیت با لباس های حفاظت فردی و تجهیزات انفرادی وارد عمل شدند. آتش نشانان آتش را مهار و از سرایت آن به طبقات بالا جلوگیری کردند.

وی افزود: در این ساختمان حدود 30 نفر حضور داشتند که تعداد زیادی از آنها قبل از رسیدن آتش نشانان از ساختمان خارج شدند. پنج یا شش نفر با کمک آتش نشانان ساختمان را ترک کردند. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت، البته یکی از آتش نشانان مجروح شده و حال عمومی مساعدی دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش خاموش و از سرایت آن جلوگیری شده است. این عملیات در ساعت 18:03 به پایان رسید.

وی در پایان گفت: در گذشته بارها اعلام کرده ایم که وجود چنین مشاغل پرخطر در ساختمان های جمعی برای هر کاربری بسیار خطرناک خواهد بود و در آن ساختمان ها جایی برای چنین مشاغلی وجود ندارد. این نوع کاربران باید در اسرع وقت به مکان های دیگر با جمعیت کمتر منتقل شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا