عمومی

حسرت دوحه – اخبار ما

حداقل شش بازیکن از لیست نهایی تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه شانسی برای حضور در قطر ندارند.

به گزارش اخبار ما همشهری وی نوشت: در حالی که تیم ملی ایران خود را برای حضور در جام جهانی 2022 قطر آماده می کند، به طور غیرمنتظره ای سرمربی خود در دوره قبل را روی نیمکت خود می بیند. کارلوس کی روش قرار است به زودی ترکیب نهایی این رقابت ها را اعلام کند، اما اگر آن را با سال 2018 مقایسه کنیم، اکنون مطمئن هستیم که حداقل 6 نفر از ترکیب نهایی جام جهانی قبلی هیچ فرصتی برای حضور در قطر نخواهند داشت. بررسی نام و شرایط آنها خالی از لطف نیست.

رشید مظهری

او یکی از سه دروازه بان تیم ملی ایران در فهرست نهایی جام جهانی 2018 بود که البته آن موقع خیلی بهتر از الان بود. رشید در این سال ها کاملا افول کرده و بعد از دو دوره ناموفق و جنجالی در تراکتورسازی و استقلال، این روزها روی نیمکت پیام در سپاهان مورد نیاز است. با این شرایط طبیعی است که مظاهری شانسی برای حضور در تیم ملی نداشته باشد. او مدت هاست که به هیچ اردویی دعوت نشده است.

محمدرضا خانزاده

بی شک او را باید عجیب ترین و جنجالی ترین انتخاب کی روش در دوران حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران دانست. خانزاده در لیست نهایی تیم ملی برای جام جهانی 2014 و 2018 قرار گرفت اما در این بازی حضور نداشت. هرگاه بحث انتخابات جنجالی مطرح می شود، نمی توان از خانزاده نامی برد. اما کی روش خانزاده را از بازگشت به تیم ملی محروم کرد.

پژمان منتظری

شاید کمتر کسی بداند که این مدافع 39 ساله هنوز بازنشسته نشده و در لیگ قطر بازی می کند. منتظری یکی از بهترین مدافعان میانی فوتبال ایران در دو دهه اخیر بود که سال ها حضور درخشانی در استقلال و تیم ملی داشت. او تا سال 2019 در تیم ملی حضور داشت. اما به طرز عجیبی به دلیل استفاده نابهنگام از توالت، فرصت اجرای جام جهانی 2018 را از دست داد و با جدایی کارلوس کی روش، پژمان منتظری دیگر به تیم ملی دعوت نشد.

مسعود شجاعی

مسعود شجاعی پس از حضور در سه جام جهانی حالا باید رویای پوکر را فراموش کند. او یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی روش بود، اما حتی پس از جدایی این مربی، مارک ویلموتس او را به تیم ملی دعوت کرد. دوران حضور مسعود در ترکیب اصلی ایران زمانی به پایان رسید که او با اشتباه ویرانگر خود در بازی با عراق و اخراج بی مورد، زمینه را برای شکست تیم ملی فراهم کرد. آن شکست تقریباً به قیمت حذف زودهنگام تیم ملی از کل مسابقات تمام شد. طبیعی است که این روزها عده کمی مخالف برکناری شجاعی هستند.

اشکان دژاگه

دوران حضور او در تیم ملی ایران با حضور کی روش آغاز شد. اشکان دژاگه با وجود حضور در تیم ملی آلمان به دعوت تیم ملی ایران در رده بزرگسالان پاسخ مثبت داد. او اولین بازی خود برای تیم ملی را در تاریخ 17 اسفند 1397 برابر قطر انجام داد و موفق شد دبل کند. دژاگه تا جام ملت های آسیا 2019 در تیم ملی ایران ماندگار شد و دوران دفاعی و درخشانی داشت. با کوچ کی روش، مربیان بعدی اشکان را دعوت نکردند و او البته در ابتدا نارضایتی خود را از این مشکل نشان داد. اما بعدها با آن کنار آمد و حالا فولادای محبوب فوتبال فرصت حضور در تیم ملی را نخواهد داشت.

رضا گوچان نژاد

کی روش هم مثل دژاگه پای تیم ملی ایران را باز کرد. گوچی پیش از این در دوران افشین قطبی با پیشنهاد مشابهی روبرو بود اما حضور سرمربی پرتغالی بود که رضا را متقاعد کرد به تیم ملی ایران بپیوندد. او ناجی کارلوس بود و چندین بار با گل های سرنوشت ساز این مربی را نجات داد. بدون شک مهم ترین گل دوران فوتبالی گوچان نژاد گلی بود که او به کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 2014 زد. بدون این هدف، اقامت کی روش در ایران بسیار کوتاهتر بود. گوچی تا جام جهانی 2018 در تیم ملی ماندگار شد و از آنجایی که در این تورنمنت حضور نداشت با اعلام اعتراض انصراف داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا