سلامت

حمایت از تامین ارز هیات امنا در بودجه ۱۴۰۲

به گزارش شفاف، حسین رجایی نماینده مردم لنجان در شورای اسلامی با بیان نقش مهم هیات رئیسه در صرفه جویی ارزی، گفت: خوشبختانه در بودجه سال 1401 ارز مورد نیاز برای تامین پزشکی تامین شد. تجهیزات نه تنها برداشته نشد بلکه بر اساس نیاز کشور تلقی شد و در سال 1402 از این نهاد به عنوان نماینده مردم حمایت کامل خواهیم کرد.

نماینده اهالی شهر لنجان در شورای اسلامی گفت: دستگاه های متولی در زمینه تهیه تجهیزات پزشکی باید نگاه ویژه ای به هیئت رئیسه داشته باشند چرا که برخی از مجوزها در صلاحیت وزارت بهداشت است. بنابراین مرجع تشخیص نوع تجهیزات و تولید داخلی یا خیر بودن آن است. بنده باید در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد تا پارادوکس یا اختلاف نظری که بین وزارت بهداشت و درمان وجود دارد برطرف شود. وزارت بهداشت در تامین برخی تجهیزات

وی با اشاره به راه اندازی بخش NICU برای اولین بار در شهرستان لنجان گفت: خوشبختانه اکثر تجهیزات بیمارستان شهدای لنجان و بخش NICU توسط کمیته مدیریت تامین شد.

لازم به ذکر است تا کنون تجهیزاتی از قبیل رادیولوژی دیجیتال، سونوگرافی، ونتیلاتور، مانیتور، پمپ سرنگ، انواع دستگاه اسکوپیک و دستگاه جوجه کشی نوزاد، اتوآنالایزر و همچنین انواع دستگاه های تنفسی به شهرستان لنجان ارسال شده است. .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا