استان ها

حمایت از صنایع کوچک عامل توسعه اقتصادی کشور و گذار از تحریم‌ها می شود

به گزارش آنلاین از البرز؛ «حمیدرضا آقاب نشین» در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید صنایع کوچک که در شرکت شهرک های صنعتی استان البرز برگزار شد، ضمن برشمردن مزیت های بنگاه های کوچک و متوسط ​​گفت: مدظله العالی مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت صنایع کوچک و متوسط ​​فرمودند: «آن چیزهایی که در بافت جامعه اشتغال ایجاد می کند و به نفع اقشار پایین جامعه است؛ اینها صنایع کوچک و متوسط ​​هستند؛ آنها را تقویت و بهبود بخشید».

وی تصریح کرد: یکی دیگر از نقاط قوت صنایع کوچک نقش بی بدیل آنها در خنثی سازی تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی است که می تواند نقش کلیدی و موثری در خودکفایی و رونق اقتصادی کشور، افزایش تولید ملی داشته باشد.

آقاب نشین خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ​​نقش حیاتی در توسعه اقتصاد و رونق کسب و کار کشورها دارند و با توجه به مشکلاتی که در دهه های اخیر در زمینه اشتغال برای کشورمان به وجود آمده است، یکی از راه های برون رفت از آن است. از این وضعیت حمایت همه جانبه از واحدهای صنایع کوچک و متوسط ​​است.

به گفته این مسئول یکی از ویژگی های این صنعت چابکی آن است. بر اساس آمارهای منتشر شده بیش از 90 درصد صنایع ایران را صنایع کوچک و متوسط ​​تشکیل می دهند و آن طور که آمارها نشان می دهد سهم بسیار بالایی از اقتصاد کشور به این صنایع اختصاص دارد که اهمیت این موضوع را دو چندان می کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی البرز ادامه داد: صنایع کوچک و متوسط ​​دارای ویژگی های فراوانی هستند که از جمله آنها می توان به انعطاف پذیری این صنایع در شرایط نوسانات اقتصادی، تغییر ذائقه بازار، تنوع تولید و تغییر محصول و دلیل آن اشاره کرد. برای این ویژگی ها تعداد کم کارمندان، حجم کم سرمایه گذاری، چابکی و غیره است.

وی با اشاره به اینکه در یک اقتصاد پویا و باثبات همراه با رونق اقتصادی، حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط ​​در اولویت قرار دارد و در دنیا بیشتر سرمایه گذاری های دولتی و زیرساخت های حمایتی متوجه صنایع کوچک و متوسط ​​است، افزود: با توجه به اهمیت فراوان صنایع کوچک و متوسط، به عنوان شرکتی برای شهرهای صنعتی استان البرز، ارائه مزایای مالی، برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری تورهای صنعتی، اعزام هیئت های تجاری و صنعتی به نمایشگاه های داخلی و خارجی، پشتیبانی صنعتی خوشه ها، صنایع کوچک راکد و نیمه فعال را احیا می کنند. گامی جدی در جهت پیشرفت و توسعه صنایع کوچک دانش بنیان در استان البرز برداشته ایم.

48

دکمه بازگشت به بالا