تندرستی

حمله دروازه‌بان سابق پرسپولیس به سوشا مکانی؛هیچ وقت رفتار درستی نداشت!

یکی از بهترین خارجی هایی که در سال های اخیر به فوتبال ایران آمده است بدون شک نلسون جونیور دروازه بان برزیلی و بازیکن سابق پرسپولیس است. خرید نلسون را می توان تنها کار مثبت مانوئل ژوزه سرمربی پرتغالی سابق پرسپولیس دانست. ویتوریا گیمار، دروازه بان سابق برزیلی، در مجموع 3 فصل، 73 بازی برای پرسپولیس انجام داد و دو نایب قهرمان لیگ برتر و جام حذفی را به دست آورد. بازی های خوب نلسون با پیراهن پرسپولیس باعث شد تا او محبوبیت فوق العاده ای در بین هواداران این تیم داشته باشد اما با اقدام عجیب باشگاه پرسپولیس قرارداد نلسون در نیم فصل چهاردهم به صورت یک طرفه فسخ شد. بعداً حمید درخشان در مصاحبه ای اعلام کرد که ترجیح می دهد روی صندلی نلسون و سوشا در پرسپولیس بماند. نلسون که در حال حاضر سرمربی است، هم اکنون در لیگ چهارم برزیل بازی می کند. با نلسون درباره موضوعات مختلف و البته شرایط این روزهای پرسپولیس گفت و گو کرده ایم که در ادامه می خوانید.

این روزها چه کار می کنی؟

خب بعد از اینکه فوتبال را کنار گذاشتم تمریناتم را شروع کردم و در حال حاضر در سطح چهارم لیگ برزیل هستم. شرایط خوبی دارم و سعی می کنم روز به روز پیشرفت کنم.

بازی های پرسپولیس را در این فصل دیدی؟

واقعیت این است که نتوانستم مسابقات پرسپولیس را به طور کامل دنبال کنم، اما اخبار و نتایج را دنبال می کنم و شرایط این روزهای پرسپولیس را می دانم. پرسپولیس در سال های اخیر کار بزرگی انجام داده و توانسته 5 سال پیاپی قهرمان ایران شود. این اتفاق بی سابقه ای است و نمی دانم که تیم بتواند به رکورد پرسپولیس نزدیک شود. اما این فصل آن طور که هواداران می خواستند پیش نرفت و پرسپولیس نتوانست از عنوان قهرمانی دفاع کند. من به عنوان فردی که در این تیم بازی کردم و علاقه زیادی به پرسپولیس دارم، از این موضوع خیلی ناراحت هستم، اما فوتبال همین است و باید برای سال های آینده برنامه ریزی و تلاش کنیم تا پرسپولیس دوباره قهرمان شود.

هواداران پرسپولیس اصلا از نتایج تیمشان در این فصل راضی نیستند. فکر می کنی دلیل تعطیل نشدن پرسپولیس در این فصل چه بود؟

پرسپولیس باشگاه بزرگی است که میلیون ها هوادار دارد. طبیعی است که این هواداران همیشه از تیم خود توقع دارند و البته قهرمانی هم دارند. الان آنها را درک می کنم و خیلی سخت و غم انگیز است که بعد از 5 دوره قهرمانی نمی توان جام را برد. با این حال می دانم که پرسپولیس باشگاه بزرگی است و با کمک هوادارانش خیلی زود برمی گردند و تاج قهرمانی را از استقلال می گیرند.

با هم تیمی های قدیمی ات در پرسپولیس ارتباط داری؟

بله، گاهی اوقات با آنها صحبت می کنم و در مورد موضوعات مختلف صحبت می کنیم. سیدجلال حسینی و حسین ماهینی دوستان بسیار خوب من هستند که بعد از گذشت چند سال هنوز با هم در ارتباط هستند و گاهی اوقات با هم صحبت می کنیم.

صحبت از سیدجلال شد. آیا پیش بینی می کردید در این سن او بتواند در بالاترین سطح فوتبال بازی کند؟

سیدجلال بازیکنی است که همیشه مرا غافلگیر می کند و تحت تاثیر او هستم. جلال از نظر فنی عالی است و شخصیت بسیار بزرگ و قابل احترامی دارد. بازیکن بسیار حرفه ای که می بینید هنوز هم شرایط خوبی دارد و یکی از بهترین های پرسپولیس به حساب می آید.

تو و مهدی طارمی مدتی هم همبازی بودی. فکر می کردی او فوق ستاره شود و در فوتبال اروپا بدرخشد؟

مهدی استعداد فوق العاده ای داشت و در عین حال می شد حدس زد که روزی به یک فوتبالیست بزرگ تبدیل شود. تعجب نمی کنم که مهدی یکی از بهترین بازیکنان پورتو است، زیرا او توانست و این را به خوبی نشان داد.

جدایی شما از پرسپولیس هم حاشیه های زیادی داشت. فکر می کنی می توانستی بیشتر در پرسپولیس بازی کنی؟

بله، قطعا می‌توانم بمانم و به تیم کمک کنم. در اوج آمادگی بودم، هواداران مرا می پرستیدند اما سرمربی تصمیم گرفت با من ادامه ندهد و از سوشا مکانی حمایت کند.

صحبت از سوشا بود، جایی که او اخیرا گفته بود مدافع استقلال است و در فضای مجازی با هواداران پرسپولیس دعواهای زیادی داشت. نظرت در مورد سوشا چیه؟

هیچ نظری ندارم . من هم دنبالش نمی روم از آن زمان، مکان رفتار مناسبی نداشته است. این تمام چیزی است که می توانم بگویم.

بهترین مهاجمی که در لیگ ایران مقابلش بازی کردی چه کسی بود؟

فوتبال ایران سطح بالایی دارد و بازیکنان باکیفیتی زیادی دارد. با این حال ادینهو مهاجم برزیلی که در ایران حضور داشت، فوتبالیست بسیار خوب و مهاجم خطرناکی بود.

شاید روزی به عنوان سرمربی به پرسپولیس برگردی؟

من پرسپولیس را از صمیم قلب دوست دارم و رابطه خیلی خوبی با هوادارانش دارم. دوست دارم روزی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شوم و به فوتبال ایران برگردم. ایران کشور زیبایی با مردم مهربان است. برای ایرانی ها آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و امیدوارم تیم محبوبم در آینده موفق باشد.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا