بین الملل

خاطره جالب یک پیشکسوت از شبی که بازیکنان استقلال و پرسپولیس بازداشت شدند

خاطره جالب یک پیشکسوت از شبی که بازیکنان استقلال و پرسپولیس بازداشت شدند

پیشکسوت تیم استقلال گفت: در انتهای بازی سال ۷۳ تعدادی از بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس از سوی نیروی انتظامی بازداشت شدند.

بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره اینکه مهم‌ترین خاطره‌ای که از دربی تیم‌های استقلال و پرسپولیس به یاد دارد چیست، اظهار کرد: دربی سی و هشتم که دی سال ۱۳۷۳ برگزار شد، دیداری بود که خاطرات تلخی را به همراه داشت. درگیری‌هایی در آن بازی بود، هر دو تیم اخراجی دادند و بازیکنان رعایت حال همدیگر را نکردند. دلیلی نداشت برای دیدار که نقشی در تعیین قهرمانی نداشت و بعد از آن دو تیم فرصت داشتند تا برای قهرمانی رقابت کنند شاهد درگیری‌های لفظی و فیزیکی باشیم. داستان نه چندان خوبی بود که اتفاق افتاد و در حالی که آن اتفاقات ناخوشایند نباید اتفاق می‌افتاد.

وی ادامه داد: در انتهای بازی تعدادی از بازیکنان دو تیم از سوی نیروی انتظامی بازداشت شدند. شب برای پیگیری وضعیت بازیکنان تیم به همراه نصرالله عبداللهی به یک دفتری رفتیم، احمد ابهران داور بازی هم حضور داشت، بازیکنان بازداشت شده پرسپولیس و مربیان این تیم هم بودند. به خاطر خستگی نصرالله عبداللهی به دنبال جایی یا شخصی بود که به او چای بدهد البته برای دیگر دوستان هم چای آماده کند. به همین خاطر بلند شد و سمت داور بازی رفت که از او اجازه بگیرد تا برای تهیه چای از دفتر خارج شود. ابهران هم گفت آقای عبداللهی من داور بازی در زمین بازی بودم، اختیار اینجا که با من نیست، هر کاری دوست دارید انجام دهید. این خاطره بد با خنده‌های همه به خاطره‌ای خوش تبدیل شد. البته سه چهار نفر از بازیکنان را آن شب نگه داشت تا پاسخگوی سوالات باشند.  

پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: خاطره خوب از دربی هم برد‌هایی بوده که به دست آوردیم. به عنوان مربی در ۷ بازی که برابر پرسپولیس برگزار کردیم در ۶ بازی برنده شدیم و یک بار بازنده شدیم که آن بازی هم خودمان مقصر بودیم.

دکمه بازگشت به بالا