عمومی

داستان‌نویسان اردبیلی چهره ملی شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مراسم اختتامیه دومین جایزه ملی «داستان حماسی» سه شنبه شب با حضور مسئولان فرهنگی هنری و با معرفی برترین ها در آرامگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

99 اثر از سراسر کشور در بخش رمان به این رویداد فرهنگی ارسال شد و پس از ارزیابی، مقام اول را محمود مهدوی نویسنده اردبیلی با رمان «چاه سرخ» به خود اختصاص داد.

در این قسمت حسین شمس آبادی با دومین رمانش «داغ سرخ» و محمدرضا آریانفر با رمان «جهان“و مینا سعادت پور با یک رمان”وزغی اگر هیچکس با هم مقام سوم را کسب نکرده بود.

همچنین از بین 151 داستان کوتاه و نیمه بلند ارسالی علیرضا محمودی ایرانمهر با داستان «عبور از رود بهشت»، مرتضی فرجی با داستان «آب های گرمسیری» و سودابه حیدری با داستان «ملتدر این بخش مقام اول و سوم را کسب کردند.

ساسان ناطق، علی اصغر عزتی پاک ط دیوید امیریان یکی از اعضای هیئت داوران دومین جایزه ملی «داستان حماسی» بود و دبیر علمی این دوره بر عهده محمدرضا شرفی بود. خوبوشان او مسئول بود.

محمود مهدوی رئیس باشگاه داستان و رئیس دفتر فرهنگ و ادب پایدار حوزه هنری اردبیل است. او متولد 1351 بود و در سال 1373 وارد دنیای نویسندگی شد.

این نویسنده اردبیلی در رمان نوجوان کشوری با کتاب «برادر بخوان» رتبه اول را کسب کرد و تاکنون بیش از 20 عنوان کتاب منتشر کرده است.

جایزه ملی داستان حماسی یکی از رویدادهای فرهنگی و ادبی است که علاقه مندان به حوزه ادبیات حماسی، بر اساس الگوهای برجسته زبان فارسی، اغلب آثار خود را به صورت اقتباسی می نویسند.

این جایزه برگرفته از حماسه های محلی و اقتباس از متون اصیل ایرانی است و سعی دارد توجه نویسنده را به ادبیات بومی و استفاده از عناصر و اسطوره های ایرانی جلب کند.

دکمه بازگشت به بالا