تندرستی

درخشش آسیایی‌ها برای ما نگران کننده است/ چه ایرادی دارد از مراکش الگوبرداری کنیم؟!

حمید درخشان: درخشش آسیایی ها ما را نگران می کند/ چه اشکالی دارد مراکش را مثال بزنیم؟!

این فوتبالیست پیشکسوت گفت: درخشش آسیایی ها در جام جهانی قطر انگیزه ای برای فوتبال ما است تا برای آینده برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

حمید درخشان پیشکسوت فوتبال در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری اخبار ما گفت: معتقدم درباره تیم ملی و عملکرد ایران در جام جهانی صحبت های زیادی شده و در آن زمینه باید حرفه ای کار کرد. این روزها صحبت از آینده تیم ملی ایران برای مسابقات بعدی زیاد است. در این زمینه اتحادیه تیم های ملی باید با برنامه ریزی ویژه کار خود را دنبال کند تا بهترین آینده را برای تیم رقم بزند.

وی با اشاره به رقابت های این دوره از جام جهانی گفت: این مسابقات در بالاترین شرایط کمی و کیفی برگزار شد و فکر می کنم یکی از بهترین جام های جهانی را در دوره های مختلف در این دوره شاهد بودیم. به نظر من با وجود اینکه این جام جهانی یکی از پرهزینه ترین و پرهزینه ترین جام های جهانی تاریخ بود، اما شاهد برگزاری مسابقات به بهترین شکل ممکن بودیم.

سرمربی سابق پرسپولیس افزود: یکی از نکات جالب و تحریک آمیز این مسابقات رشد کیفی کشورهایی مانند ژاپن، عربستان، کره جنوبی و استرالیا بود. تیم هایی که با عملکرد خود نشان دادند سطح فوتبال آسیا به سطح فوتبال جهان نزدیک است و این موضوع می تواند زنگ خطری برای فوتبال ما باشد. ما سال ها مدعی بودیم که از نظر فنی در آسیا اول هستیم اما اکنون می بینیم که تیم های آسیایی رشد چشمگیری داشته اند و اگر کمی غفلت کنیم می توانیم با مشکل مواجه شویم. درخشش آسیایی ها در جام جهانی قطر انگیزه ای برای فوتبال ما برای برنامه ریزی برای آینده است.

درخشان درباره درخشش تیمی مثل مراکش به خبرنگار بارنا گفت: معتقدم موفقیت تیم های ملی در جام جهانی به راحتی به دست نمی آید. تیم ملی مثل مراکش در حالی به جمع چهار تیم برتر جام جهانی رسید که باید برنامه ریزی می کردند و بدون برنامه ریزی نمی توان به نتیجه رسید. چه اشکالی دارد تیم هایی مثل مراکش را دنبال کنیم که به یکباره سطح فوتبال خود را ارتقا می دهند؟!

وی بار دیگر تاکید کرد: پیشرفت تیم های آسیایی در جام جهانی ما را نگران کرده است. جام ملت ها در راه است، رقابتی که دیگر هیچ حریفی در آن سرگرم کننده نیست. برای موفقیت در جام ملت ها باید از امروز تلاش کنیم و وقت را تلف نکنیم وگرنه ممکن است با مشکل مواجه شویم.

515

درخشان درباره حضور آرژانتین و فرانسه در فینال جام جهانی گفت: آرژانتین از روز اول یکی از مدعیان صعود به فینال بود، تیمی که برای رسیدن به فینال جام به ستاره ای مانند مسی تکیه کرد. آرژانتین یک مسی و 10 بازیکن دیگر داشت که با جان دل برای موفقیت این تیم همکاری کردند. تقابل فرانسه و آرژانتین یک فینال جذاب و دیدنی است و فکر می کنم آرژانتین با برد مقابل فرانسه می تواند قهرمان شود.

خبرنگار: سامیه قدیری

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج به i رای دهید رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا