تندرستی

درخواست ملی‌پوشان هندبال از وزیر ورزش برای حمایت بیشتر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آخرین مرحله اردوی تیم هندبال مردان برای حضور در مسابقات جهانی در تهران در حال برگزاری است. نمایندگان کشورمان روز دوشنبه 21 دی ماه تهران را به مقصد لهستان ترک می کنند و در یک تورنمنت دوستانه و مسابقات جهانی سوئد و لهستان شرکت خواهند کرد.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان عصر امروز دوشنبه با بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی هندبال دیدار و گفتگو کرد.

علیرضا پاکدل رئیس انجمن هندبال نیز در این بازدید در جمع ملی پوشان گفت: 20 ملی پوش به مسابقات قهرمانی جهان بزرگترین رویداد هندبال جهان اعزام می شوند.

وی افزود: این ورزشکاران به عنوان سرباز کشور در این مسابقات ظاهر می شوند و با وجود اینکه در گروه سختی قرار داریم، تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین نتایج ممکن را کسب کنند و با عملکرد خود تفاوت بزرگی در رشد هندبال ایجاد کنند. .

محمد سیاوشی دروازه بان تیم ملی هندبال نیز گفت: این آخرین مرحله اردوی این تیم در تهران است. بازی های سختی در انتظار ما است. هندبال همیشه از حمایت وزارت ورزش برخوردار بوده است زیرا شما یک ورزش هستید.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این چند سال نتایج خوبی در هندبال به دست آمده است و این موفقیت بدون حمایت شما و وزارت ورزش و حضور آقای پاکدل در راس انجمن هندبال امکان پذیر نیست.

این هندبالیست ایرانی خاطرنشان کرد: قبل از اعزام می خواهیم بیشتر از قبل از ما حمایت کنید. همه این ارگان ها فقط با حمایت فدراسیون و با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تاسیس شدند.

هندبالیست کشورمان تصریح کرد: می توانیم در این مسابقات شیلی را شکست دهیم و به عنوان تیم سوم گروه خود صعود کنیم. ما تمام تلاش خود را می کنیم و فقط به حمایت شما نیاز داریم. لطفا از ما حمایت کنید و قبل از ارسال هزینه ویژه ای به ما بدهید.

وی ادامه داد: شنیدیم که بسیاری از زمین ها پاداش و مزایای ویژه از جمله حواله خودرو و… داشتند اما هیچ کدام شامل ما نمی شد، فقط فدراسیون با کمک اسپانسر به بازیکنان پول می داد. لطفا از ما حمایت کنید، ما دوست نداریم تحت ظلم قرار بگیریم و دوست داریم در زمینه های دیگر مانند باشیم.

سیاوشی تاکید کرد: خیلی از این بچه ها سابقه حضور در تیم ملی را دارند اما باور کنید خانه و ماشین ندارند. پیش از آن رقم قراردادها در لیگ هندبال بسیار کم بود اما امسال رشد خوبی داشته است. این قول را برای انتقال ماشین به ما بدهید تا ما هم قول صعود در مسابقات جهانی را بدهیم.

پس از حضور وزیر ورزش در اردوی تیم هندبال مردان ایران، ووسلین، مربی خارجی تیم هندبال نیز گفت: افتخار سرمربیگری تیم هندبال ایران را دارم. من معتقدم مردم و کشور خوبی دارید.

وی ادامه داد: قول مدال نمی دهم اما قول می دهم با 100 درصد ظرفیت مقابل رقبایمان بجنگیم. مسابقات جهانی هندبال بسیار متفاوت است و انجمن هندبال در این راستا نیاز به حمایت ویژه دارد.

در ادامه حمید سجادی خطاب به ملی پوشان گفت: ما چند صبائی هستیم و هیچکس مدام اینجا نیست. ما وظیفه داریم به ورزش کشور خدمت خوبی کنیم و با هم فکر کنیم که دغدغه شما چیست.

وی گفت: داشتن ماشین مناسب حق ورزشکار است. علاوه بر این، زمانی که یک ورزشکار الگوی دیگران باشد، زندگی او مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. از چهار پنج روز گذشته با بازرپاش در مورد مسکن ورزشکاران صحبت می کنم تا ببینم ورزشکاران و پیشکسوتان چگونه می توانند مسکن بگیرند.

سجادی در ادامه افزود: امروز در ستاد بازی های آسیایی بحث اعزام تیم ها مطرح شد. وظیفه ما حمایت از اتحادها و تیم هاست و وقتی وارد روستا می شوید این شما و عملکرد شما هستید. شما در آن زمان روی صحنه هستید و ما باید الان و البته از یک سال پیش کار کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه تاکید کرد: ما وظیفه خود را به بهترین نحو انجام می دهیم تا وقتی روی سکو می نشینیم و مسابقات شما را تماشا می کنیم، نخواهیم این کار را کرده باشیم.

وی گفت: امیدوارم کیفیت عملکرد شما به گونه ای باشد که شما و کادر فنی از آن لذت ببرید و بتوانید سهمیه المپیک را کسب کنید.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: امیدوارم چشم کسانی که بر موج ورزشکاران سوار می شوند کور شود، سعی کردند شبهه را به ذهن ورزشکاران وارد کنند و امیدوارم ورزشکاران با عملکرد خود آنها را ناامید کنند. در کشتی شاهد بودیم که در حین برگزاری مسابقات برخی از هموطنان حاضر در سالن سعی کردند ذهن ورزشکاران و مربیان را مشوش کنند.

سجادی در پایان بازدید از اردوی هندبال گفت: برای بازیکنان فوتبال خیلی سخت بود و آنها را تنها نگذاشتیم و تیمی که در دیدار مقابل ولز 6 گل به ثمر رساند، بازی را تغییر داد.

تیم ملی هندبال مردان ایران هفته آینده تهران را به مقصد لهستان ترک می کند تا در مسابقات مقدماتی و احتمالا مسابقات جام جهانی 2023 شرکت کند. این دومین بار است که تیم هندبال مردان ایران در این رویداد شرکت می کند.

دکمه بازگشت به بالا