تندرستی

در تامین ارز مشکلاتی داریم/ وزیر و رییس کمیته ملی المپیک قول پاداش داده‌اند

به گزارش شفاف، رئیس فدراسیون هندبال در حاشیه مراسم حذفی تیم هندبال بانوان گفت: با توجه به اینکه زمان کمی تا جام جهانی داشتیم به این دلیل است که برخی مسابقات آسیایی دیرتر از سایر قاره ها آغاز شد. این تاخیر نیز به دلیل لغو میزبانی کره ای از بازی های آسیایی بود.

وی افزود: بعد از اینکه تعداد مشخصی بازیکن را فرستادند، تاج گرفتند و ما فقط توانستیم دو اردو داشته باشیم. ما برای اردوهای تمرینی تلاش کردیم، اما به همه درها زدیم و در را بستیم. تیم های اروپایی از ماه ها قبل برنامه خود را می بندند. حتی با قزاقستان و ازبکستان صحبت کردیم که برای بازی به ایران بیایند، اما واقعاً نتوانستند بیایند. فقط در سوریه بود که دیدیم این دیدار در این دوره کمکی به ما نمی کند.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: کادر فنی و بازیکنان در آخرین اردو تلاش می کنند. این تیم سه روز دیگر به اسپانیا اعزام می شود که این تیم اولین تیم تحت پوشش در 25 دوره مسابقات جهانی است که سهم بزرگی دارد. امیدوارم بازیکنان از فضای ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.

وی درباره هزینه اعزام به اسپانیا نیز گفت: بودجه ما هم از کمیته و هم از وزارتخانه مشخص است. کشور در حال حاضر در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد و در تامین ارز مشکل داریم. امیدوارم دولت هم نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد.

وی گفت: هم رئیس هیئت و هم وزیر ورزش حمایت کافی و لازم را داشته و خواهند داشت و قول اهدای جوایز و هدایایی دادند و امروز این جایزه به صورت دسته جمعی اهدا می شود. من برآورد هزینه کافی ندارم.

پاکدل به بازدید مانوئلا از تمرین تیم هندبال بانوان اشاره کرد و گفت: این مبارز از فرناندز مشاوره فنی خواست. مانوئل همچنین در بیشتر تمرینات شرکت می کرد و در صورت نیاز مشاوره می داد.

دکمه بازگشت به بالا