عمومی

در قم چه خبر است؟

این خبر بدین شرح بود: هفته گذشته 3 هزار کودک با علائم بیماری های تنفسی و ویروسی به مرکز درمانی حضرت معصومه(س) مراجعه کردند. تاکنون هیچ یک از کودکان بیمار و این شش کودک فوت شده به ویروس کرونا مثبت نشده اند.
به طور قطع آماری وجود ندارد که چه تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری به مراکز درمانی، کلینیک ها و جراحی های دیگر مراجعه کرده اند. اما شکی نیست که این آمار بیش از یک آمار بازدید از تنها بیمارستان کودکان قم است. اگر جمع آوری شود، عمق فاجعه واضح تر می شود.
مجید محبی با اشاره به فوت شش کودک در قم در هفته گذشته گفت: این کودکان در مرکز تخصصی کودکان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بستری شدند. ️
وی افزود: این متوفیان دارای بیماری هایی با علائم تشنج مکرر، سرطان خون و کم خونی شدید، نارسایی حاد کبدی و شوک سپتیک و دو نفر نیز علائم تنفسی داشتند.
معاون درمان علوم پزشکی قم به نوع بیماری و ویروسی که بچه های قمی به آن مبتلا شده اند اشاره ای نکرد!
31 آذرماه 51 دانش آموز هنرستان دخترانه نور به دلیل مسمومیت تنفسی راهی بیمارستان شدند که هنوز علت این حادثه اعلام نشده است. این مسمومیت مجاری تنفسی در برخی مراکز آموزشی دیگر نیز اتفاق افتاده است
از سوی دیگر در خبرها آمده بود که فردی ناشناس موتورسیکلت سوار به دو دانش آموز تیراندازی کرده و متواری شده است. آیت الله اعرافی مدیر حوزه علمیه با سردار میر فیضی فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و پیگیر ماجرای این دو طلبه شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، شامگاه یکشنبه ششم آذرماه از مجروح شدن چهار کشیش با جسم تیز پیش از ظهر امروز توسط افراد ناشناس خبر داد.
در هفته های اخیر در برخی شبکه های اجتماعی و محافل خبری مبنی بر تغییر استاندار قم مطرح شده است.

#سرمقاله، ۲۸ آذر، ۱۹ آذر

دکمه بازگشت به بالا