تندرستی

در مورد سرمربی تیم ملی بعد از انتخابات تصمیم می‌گیریم

از رضازاده عذرخواهی کردیم

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: تصمیم داریم بحث کمیته فنی و تصمیم گیری در مورد تیم ملی بزرگسالان را به بعد از انتخابات موکول کنیم تا هرکس به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد تصمیم درستی بگیرد.

سجاد انوشیروانی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره به دست آوردن کرسی در کمیته اجرایی در انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، گفت: شروع کار من در فدراسیون وزنه برداری است؛ در حالی که این کار را انجام می دهم. البته هنوز انتخابات صنفی برگزار نشده است و شرایط ما تا حدودی متفاوت است تا رایزنی های قوی تری انجام دهیم. متاسفانه چند سالی می گذرد که وزنه برداری جایگاه تاثیرگذاری در آسیا و جهان ندارد. هیأت اجرایی پیش از این در اختیار رضازاده و نمایندگان کمیسیون ورزش بود و او نزدیک به هشت سال است که در آنجا حضور دارد. هیئت اجرایی نقطه عطف تصمیمات کنفدراسیون آسیاست. کشورهای مهم و تاثیرگذار در وزنه برداری نیز در هیات اجرایی حضور دارند.

**به دنبال جایی در دنیا برای وزنه برداری ایران

وی بیان کرد: خوشبختانه این اعتماد به من داده شد، مهمترین نکته رایزنی مستمر با کشورها و دوستانی است که در راس کنفدراسیون آسیا قرار دارند. خوشبختانه رایزنی با موفقیت انجام شد و به نمایندگان ایران اعتماد شد و به هر چهار نامزد ایرانی اجازه داد در آسیا کرسی داشته باشند. اگر در فدراسیون وزنه برداری موفق باشم، مطمئناً در آینده جایگاه جهانی را کسب خواهیم کرد و در دوره بعدی کنفدراسیون آسیا مقام های بالاتری را کسب خواهیم کرد.

**از رضازاده عذرخواهی کردیم

رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص ناامیدی رضازاده از رد نشدن نامش به عنوان عضویت در کمیته اجرایی انتخابات کنفدراسیون آسیا؛ وی گفت: رضازاده بزرگ ما و یکی از قهرمانان نامدار وزنه برداری ایران است. او دو دوره قبل در هیات اجرایی حضور داشت اما پیشنهاد کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برای این دوره این بود که افرادی در هیات اجرایی حضور داشته باشند که در داخل فدراسیون مسئولیت های داخلی دارند. او نمی تواند در انتخاب کمیسیون شرکت کند. ما هیچ بدخواهی نسبت به او نداشتیم، حتی از او عذرخواهی کردیم.

** در مورد بهداد سلیمی شیطنت می کنند

انوشیروانی درباره بهداد سلیمی و اینکه گفته می شد احتمال حذف او از انتخابی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا وجود دارد. وی گفت: متأسفانه دوستان اخبار منفی زودهنگام منتشر می کنند و سعی در ایجاد شیطنت دارند و خوشبختانه مشکلی پیش نیامد و بهداد توانست در کمیته فنی جای بگیرد و به وزنه برداری ایران کمک کند.

**دوشنبه انتخابات کمیته برگزار می کنیم

وی در خصوص به تعویق افتادن انتخابات وزنه برداری خاطرنشان کرد: انتخابات کمیسیون های وزنه برداری روز دوشنبه برگزار می شود و اسامی آنها را به اطلاع وزارت ورزش خواهیم رساند. از زمان انتخابات کمیسیون تا انتخابات باید 25 روز بگذرد، ما به آن فاصله زمانی احترام می گذاریم و به تمام تعهدات وزیر ورزش مسئول فدراسیون قبلی احترام می گذاریم تا انتخابات در زمان توافق شده برگزار شود. اما در نهایت تصمیم با وزارت ورزش است و جوانان هستند و باید زمان انتخابات را اعلام کنند.

**جلسه کمیته فنی بعد از انتخابات برگزار می شود

انوشیروانی در خصوص تخصیص کادر فنی و تشکیل کمیته فنی برای ارزیابی عملکرد تیم ملی وزنه برداری گفت: فکر می کردیم اردوها اواخر بهمن ماه آغاز شود. با توجه به اینکه زمان برگزاری انتخابات نیز در 27 بهمن ماه در هیئت مدیره اعلام شده بود; از طرفی نزدیک ترین مسابقه ما مسابقات جهانی نوجوانان در ماه فرودین است. اردوی جوانان برای حضور در این مسابقات از چند ماه پیش آغاز شد و با توجه به اینکه احتمالا اواخر بهمن ماه انتخابات فدراسیون برگزار می شود، تصمیم گرفتیم بحث کمیته فنی و تصمیم گیری در مورد تیم ملی بزرگسالان را به تعویق بیندازیم. تا بعد از انتخابات تا هر فردی که به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می شود، بتواند برای آینده وزنه برداری تصمیم درستی بگیرد، نه مثل دوستانی که چند روز مانده به اردوی تیم ملی مربی انتخاب کردند!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا