استان ها

دستگاه قضا از هیچ رسانه ای شکایت نکرده است/ پرونده «کانال محرمانه» توسط پلیس فتا رسیدگی می شود/ صدور کیفرخواست مدیران میراث فرهنگی قزوین

به گزارش خبرگزاری اخبار ما در قزوین ؛ محمد قاسمی در جمع خبرنگاران استان که روز چهارشنبه در دادگاه برگزار شدند ، گفت: کار ارزیابی بسیار دشوار است و قضات با فشارهای روانی جدی روبرو هستند و ما باید از کرامت آنها دفاع کنیم.

وی افزود: در این بین ما با قوانین متناقض و متناقض و فشارهای دیگر روبرو هستیم و قضات ما نیز مانند دیگران باید شرایط زندگی عادی را داشته باشند تا بتوانند یک تصمیم مسالمت آمیز بگیرند و یک قاضی می تواند به 200 پرونده رسیدگی کند. ماه “رسیدگی به آن بسیار دشوار است.

قاسمی گفت: در سال های اخیر اقداماتی برای جلوگیری از وقوع جرم به منظور کاهش تعداد موارد انجام شده است که امیدواریم برطرف شود.

image_2021_10_13-15_22_38_328_2ZC

تکلیف کانال مخفی مشخص شده است

دادستان قزوین در مورد بسته شدن کانال مخفی تصریح کرد: “این یک کانال خصوصی است که باید یک دادستان خصوصی داشته باشد تا تخلف وی را بررسی کند. در حال حاضر چندین دادستان وجود دارد و ما در حال بررسی این موضوع هستیم. دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری می کند.

قاسمی تصریح کرد: گردانندگان وب سایت ها و کانال ها در فضای مجازی هر کاری که می خواهند انجام ندهند و جنایات ، هتک حرمت به مردم و نشر اکاذیب پیگرد قانونی دارد و همه باید مراقب شهرت مردم باشند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در مورد تعلیق برخی از پروژه های ملی افزود: گاهی پروژه های چند میلیارد دلاری شروع می شود و هیچ ارتباطی با محیط زیست ندارد و بیت المال به هدر می رود ، بنابراین توصیه می کنیم مدیران در حفاظت از اموال عمومی دقت بیشتری داشته باشند ، از جمله متولیان ، آنها باید مسئول ساخت سد پلاستیکی در جایی که کار متوقف شده است باشند.

وی افزود: ما از مجلس و شوراهای انقلابی انتظار داریم که بدون توجه به مسائل سیاسی به مسائل اجتماعی به عنوان قانون نگاه کنند ، بنابراین از مسائل غفلت نمی شود و ما باید به جایی برسیم که از ابتدا پروژه ها را زیر نظر داشته باشیم تا دچار انحراف نشویم. از مسیر اصلی و قانونی. ”

قاسمی گفت: این رویکرد در استان ایجاد شده است که در صورت سرنوشت سازی پروژه لازم است از ابتدا نظارت جدی صورت گیرد تا بیت المال به هدر نرود.

کیفرخواست علیه متهمان میراث فرهنگی تشکیل شده است

دادستان قزوین در خصوص آخرین وضعیت پرونده مدیران سابق میراث فرهنگی اظهار داشت: کیفرخواست پرونده مدیران میراث فرهنگی قزوین تشکیل و اولین جلسه برگزار شد و متهمان باید برای دفاع از خود دفاع کنند تا به نتیجه برسند.

image_2021_10_13-11_52_39_660_U7f

وی گفت: اگر مدیری در از دست دادن حقوق خود کوتاهی کرده باشد ، اگر فردی جابجا شده یا بازنشسته شده باشد ، اگر نقصی ثابت شود ، ما این کار را انجام می دهیم و آن شخص باید پاسخگو باشد.

قاسمی در مورد جابجایی زندان چوبیندر گفت: ما در مورد انتقال زندان چوبیندر مصوبه ای داشته ایم ، اما نیاز به بودجه کلانی دارد که هنوز تأمین نشده است ، اما در اولین قدم برنامه ریزی شده است تا ورودی آن تغییر کند تا برخی مشکلات حل شود. . “

وی افزود: این زندان سابقه طولانی دارد و از آنجا که پس از ساخت روستا و شهر ساخته شده اند ، برای ساکنان امروزی به مشکل تبدیل شده است و به دلیل هزینه های زیاد به عنوان یک پروژه ملی تعریف شده است که مسئولان باید روی آن کار کنند. در سفر رئیس دادگستری آغاز و تحت نظارت قرار گرفت.

قوه قضاییه در سه سال گذشته از هیچ رسانه ای شکایت نکرده است

قاسمی در مورد تعامل با رسانه ها و شکایات روزنامه نگاران گفت: پرونده های دادگاه دو طرف دارد و تا کنون قوه قضاییه جرمی علیه روزنامه نگاران اعلام نکرده است و اگر پرونده ای وجود داشته باشد ، یک دادستان خصوصی وجود دارد که ما موظف به بررسی آن هستیم ، اما ما رسانه ها را توصیه می کنیم. “به گونه ای که قانون را نقض نکند.

image_2021_10_13-12_56_28_590_evb

وی افزود: ما به رسانه ها اعتقاد داریم و شما را کمک ما می دانیم ، اما گاهی اوقات پوشش رسانه ای این مشکل در زمان نامناسب ممکن است اجازه ندهد پرونده به پایان برسد ، بنابراین در اطلاع رسانی تکمیل مسکن و ابعاد آن تأخیر وجود دارد. ”

قاسمی در خصوص انتقادات از سفر رئیس قوه قضائیه گفت: استان قزوین در بسیاری از ادارات زیرساخت های لازم را ندارد و سفر رئیس کل دادگستری که به دلیل نداشتن امکانات کافی و محدودیت فضای جلسات در یک روز اتفاق افتاد انتقادات و شکایات را برانگیخت. به ما این را قبول داریم.

2222

وی همچنین در مورد مشکلات محل دفن زباله محمدآباد تصریح کرد: این سایت مشکلات زیادی دارد و اقدامات لازم برای رفع آن انجام شده است اما از آنجا که مدیریت یکپارچه ای نداشت این چالش ها همچنان باقی است و اخیراً هماهنگی صورت گرفته است. دوربین ها فعال شده اند و امیدوارم به زودی تغییر کنند.

قاسمی یادآور شد: کمیته ویژه ای برای بررسی دقیق مسائل زیست محیطی تشکیل شده و اقدامات خوبی در حال انجام است که امیدواریم این وضعیت به وضعیت بهتری منجر شود.

دکمه بازگشت به بالا