دستگیری سارق گوشی‌های تلفن همراه در تبریز/ کشف حجم انبوهی مواد منفجره

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ محمد تقی سلطانی در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی گزارش چند فقره سرقت تلفن همراه نمازگزاران در مساجد بزرگ بازار تبریز، بدلیل حساسیت موضوع و بازتاب روانی بین مردم تبریز، دستگیری سارق یا سارقین در دستور کار ویژه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه مساجد بازار بزرگ تبریز، در زمان‌های اقامه نماز پرجمعیت هستند کارآگاهان با بررسی صحنه‌های سرقت اقدام به جمع آوری سرنخ‌ها کرده که در نهایت مشخص شد سارق در فرصت بدست آمده که مالباختگان مشغول وضو گرفتن بوده‌اند، اقدام به سرقت تلفن همراه می‌کنند که هویت اصلی سارق شناسایی شد.

سرهنگ سلطانی در پایان عنوان کرد: کارآگاهان پس از اخذ مجوز قضائی محل مخفیگاه متهم را نیز شناسایی و در عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به مقر پلیس دلالت دادند و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل که با صدور قرار قضائی متناسب روانه زندان شدند.

کشف ۳۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در تبریز

رئیس پلیس امنیت عمومی آذربایجان شرقی از کشف تعداد ۳۰ هزار عدد انواع مواد محترقه به ارزش ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ ابوالفضل رضائی در تشریح این خبر گفت: با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال و در راستای تشدید روند مبارزه با خرید و فروش مواد محترقه غیرمجاز و در پی کسب خبری مبنی حمل و انتقال مواد محترقه توسط افرادی به شهر تبریز، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با اقدام هوشمندانه، خودروهای حامل مواد محترقه در ورودی تبریز شناسایی و متوقف و در بازرسی از آنها تعداد ۳ هزار مواد محترقه خطرناک و غیر مجاز کشف کردند.

سرهنگ رضائی تصریح کرد: در این رابطه ۵ نفر متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان در پایان، به خانواده‌ها و والدین هشدار داد: در ایام پایانی سال به ویژه چهارشنبه آخر سال، کنترل و مراقبت بیشتری نسبت به جوانان و فرزندان خود داشته باشند تا دچار آسیب‌ها و خطرات احتمالی استفاده از مواد محترقه خطرناک نشوند و در صورت داشتن هرگونه اخبار و اطلاعاتی مبنی بر فروش و یا نگهداری مواد محترقه مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.

کشف کود شیمیایی قاچاق در هشترود

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود از کشف ۸۳ کیسه کود شیمیایی قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ کلام الله ابراهیمی در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در پی دریافت خبری مبنی بر قاچاق کالا توسط ۲ دستگاه نیسان بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بازرسی از خودروهای توقیف شده مقدار ۸۳ گونی ۵۰ کیلوگرمی جمعا ۸ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم کود شیمیایی قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این راستا ۲ دستگاه نیسان توقیف و ۲ نفر دستگیر شد، تصریح کرد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد، از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعا با شماره تلفن و سامانه پیامکی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۳ هزار و ۵۰۰ عدد انواع مواد محترقه در میانه

-فرمانده انتظامی شهرستان میانه از کشف تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ عدد انواع مواد محترقه خبر داد.

سرهنگ حسن رفیعی در تشریح این خبر گفت: با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال و در راستای تشدید روند مبارزه با خرید و فروش مواد محترقه غیرمجاز و در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و فروش مواد محترقه توسط افرادی در سطح حوزه استحفاظی، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران یگان امداد قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با اقدام هوشمندانه، دو نفر فروشنده مواد محترقه را در سطح شهر شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از محل نگهداری مواد محترقه در مخفیگاه آنها، تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ عدد انواع مواد محترقه به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال را کشف و در این رابطه ۲ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

دکمه بازگشت به بالا