بین الملل

دعوت بایدن از رئیس رژیم اسرائیل برای سفر به آمریکا در سایه بی‌توجهی به نتانیاهو

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره گزار: داد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی را برای دیداری دو جانبه به کاخ سفید دعوت کند.

طبق این گزارش، این سفر قرار است که در ماه آینده انجام شود.

بایدن درحالی تصمیم به دعوت از هرتزوگ برای سفر به واشنگتن گرفته است که رادیو ارتش رژیم صهیونیستی هفتم خرداد فاش کرد دولت آمریکا شرط جدیدی را برای امکان برگزاری نشستی میان «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تعیین کرده است.

این رادیو در وب سایت خود نوشت مقامات برجسته کاخ سفید، نامه‌ای به دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی تحویل داده‌اند که در آن احتمال آمدن نتانیاهو به کاخ سفید و دیدار با بایدن و همچنین کمک آمریکایی‌ها به عادی سازی روابط میان رژیم اسرائیل و عربستان سعودی مشروط به لغو پیش نویس قانون موسوم به «قانون انجمن‌ها» شده است؛ پیش نویس قانونی که در صورت تصویب در فعالیت‌های سازمان‌های جامعه مدنی در فلسطین خلل ایجاد می‌کند.

پیش از این نیز روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گزارش داده بود که وزرای خارجه انگلیس و آلمان به طور شخصی با «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تماس تلفنی گرفته و از او خواستند که تل‌آویو از تصویب قانون یاد شده در کمیته وزارتی قانون‌گذاری خودداری کند.

همچنین طی روزهای گذشته چندین کشور از جمله فرانسه، سوئد، بلژیک، ایرلند و اتحادیه اروپا مخالفت شدید خود را با «قانون انجمن‌ها» ابراز داشتند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد، تصویب قانون یاد شده، کار فلسطینی‌ها را برای دریافت کمک از کشورهای خارجی دشوار خواهد کرد.

طبق پیش‌نویس قانونی که توسط اعضای حزب لیکود ارائه شده، انجمن‌ها و جمعیت‌هایی که از یک کشور خارجی کمک مالی دریافت می‌کنند، به عنوان یک موسسه عمومی یا یک سازمان غیرانتفاعی به رسمیت شناخته نخواهند شد.

همچنین بر اساس این پیش نویس، این انجمن‌ها مشمول مالیات ۶۵ درصد بر درآمد خود شده و حامیان مالی آن هرگز از اعتبار مالیاتی برخوردار نخواهند شد.

پیش از این نیز «کوین مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود که بایدن به دلیل اعتراض‌ها و اختلاف‌ها برسر طرح اصلاحات قضایی، مخالف دعوت از نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به واشنگتن است.

گزارش ها حاکی از آن است که آمریکایی ها از برخی اقدامات کابینه نتانیاهو مانند برنامه اصلاحات قضایی ناراضی هستند و اختلافاتی میان دو طرف به وجود آمده است.

۲۴ اسفندماه سال گذشته نخست وزیر رژیم صهیونیستی با نارضایتی از دعوت نشدن برای سفر به آمریکا، به وزرای کابینه دستور داد که تا زمان دعوت کاخ سفید از وی برای این سفر و دیدار با رئیس جمهور این کشور، با آمریکایی ها دیدار نکنند.

310310

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا