تندرستی

دکتر طهرانچی از مزرعه آموزشی تحقیقاتی واحد بیرجند بازدید کرد/ بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و مهارتی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه برنامه های خود برای سفر به استان خراسان جنوبی از مزرعه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند بازدید کرد.

در این بازدید دکتر طهرانچی با تاکید بر لزوم توجه واحدهای دانشگاهی به مقوله غذا و امنیت غذایی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی چشم به راه این حوزه است و دانشجویان کشاورزی ما باید بدانند که رشته کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی رشته کشاورزی است. مانند قبل.”، اما با ایجاد دانشکده های موضوعی، کشاورزی به صورت بسته ای ارائه می شود که شامل رشته های علوم پزشکی، شیمی مواد غذایی، حقوق زمین، کشاورزی و سایر رشته های مرتبط است.

وی از راه اندازی دانشکده پرسود در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با محوریت واحد بیریند خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی استانی خراسان جنوبی، این دانشکده پرسود در زمینه تولید محصولات بومی از جمله زعفران، زرشک فعالیت خواهد کرد. و عناب.”

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد راه اندازی آزمایشگاه استاندارد زعفران در بیریند خاطرنشان کرد: تحقیقات در زمینه صنعت پشت و جلویی زرشک، زعفران و عناب، راه اندازی گیاه دارویی، ثبت ژنتیکی زعفران در منطقه و … می باشد. در دانشکده فراسودمند انجام می شود. انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است مزرعه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در زمینی به مساحت 29 هکتار در مجاورت واحد بیرجند واقع شده است که حدود 4 هکتار آن به کشت زعفران اختصاص دارد.

دکتر. طهرانچی همچنین از نمایشگاه و دستاوردهای پژوهشی و دستاوردی دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی که در واحد بیرجند برپا شده و غرفه تراش سنگ های نیمه قیمتی واحد طبس نیز بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از غرفه طلا و جواهر با اشاره به لزوم توسعه صنعت سنگبری، پیشنهاد کرد: دانشکده مهارت و کارآفرینی این صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی در طبس راه اندازی شود تا کار علمی انجام شود. در این زمینه انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشکده مهارت و کارآفرینی تراش سنگ های نیمه قیمتی باید دارای کارگاه طراحی، رشته طراحی سنگ های تزئینی و … باشد. رویکرد واحد طبس نباید تقلید شود، بلکه با توجه به حمایت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، این واحد باید با استفاده از توان شبکه علمی دانشگاه به مرجعی برای سنگ های زینتی کشور تبدیل شود.

دکتر. طهرانچی از شعبه طبس خواست بسته پیشنهادی خود را در این خصوص ارائه کند.

در حاشیه این بازدیدها، علی سروری مجد، مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز امور ریاست جمهوری، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها و سعید آزادیان، دبیر توسعه، برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه حضور داشتند. شورای کارآفرینی، دکتر طهرانچی در دیدار با پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای استان خراسان جنوبی سخنرانی کردند.

انتهای پیام/ 4127

دکمه بازگشت به بالا