تندرستی

رفتن اسکوچیچ قطعی شد؛ کمیته فنی صلاحیت کی‌روش را هم تایید نکرد

به گزارش خبرگزاری اخبار ما؛ بر اساس تصمیم کمیته فنی فدراسیون فوتبال ایران، دراگان اسکوچیچ دیگر صلاحیت فنی لازم برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران را ندارد.

ابراهیم قاسم پور، سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره جلسه امروز (دوشنبه) این کمیته گفت: هم خبر خوب داریم و هم خبر بد. تصمیماتی گرفته شد که کلیات آن از سوی فدراسیون اعلام خواهد شد. جدایی اسکوچیچ قطعی شد اما کمیته فنی شایستگی او را تایید نکرد و گزینه هایی مطرح شد. ما گزینه های زیر را پیشنهاد کرده ایم و انجمن آنها را منتشر خواهد کرد. ما به نتیجه ای نرسیدیم و اسامی فقط حدس و گمان است. در این جلسه این موضوعات مطرح شد اما کمیته فنی تصمیم گرفت گزینه های خود را ابلاغ کند. با آقای مجدی، محصص و استیلی به صورت تصویری مصاحبه شد و نظر تمامی اعضای کمیته فنی لحاظ شد.

وی درباره حضور کی روش در گزینه های کمیته فنی توضیح داد: کمیته فنی هم صلاحیت او را تایید نکرد.

کاسم پور درباره زمان نامناسب اخراج اسکوچیچ گفت: تصمیم گرفته شد و بحث شد. این رای تعیین کننده کمیته فنی بود و اکثریت با حضور اسکوچیچ مخالفت کردند.

وی ادامه داد: من از ابتدا با انتخاب اسکوچیچ مخالف بودم، در نیمه راه مخالف بودم، الان هم مخالفم اما متاسفانه زمان را از دست دادیم. به این دلیل رسیدیم که حضور اسکوچیچ نمی تواند کمکی به تیم ملی کند و حتی من که نگران وقت بودم و معتقد بودم وقت جدایی از اسکوچیچ نیست، با جدایی اسکوچیچ موافقت کردم. من در مسائل مالی اشراف ندارم و به ما ربطی ندارد. او می خواهد معامله آنها یک دلار یا یک میلیارد دلار باشد.

سخنگوی کمیته فنی آسفا گفت: اگر قرار باشد مربی جدیدی بیاید، خود فدراسیون به فکر تامین منابع مالی خود خواهد بود. ما تحت هیچ فشاری این تصمیم را نگرفتیم، اما قاطعانه به این نتیجه رسیدیم که اسکوچیچ تمام شده است و او نمی تواند به ما کمک کند. مجدی عضو کمیته فنی و رئیس فدراسیون فوتبال است. ما به عنوان کمیته فنی نظرات خود را منتشر کرده ایم و فدراسیون نیز آنها را منتشر خواهد کرد. ما به نتیجه رسیده ایم اما سخنگوی سپاه باید آن را اعلام کند. شاید حتی تصمیم ما تغییر کند.

قاسم پور در خصوص اینکه احترامی که باید برای اسکوچیچ گذاشته می شد یا خیر، گفت: فکر می کنم اسکوچیچ دلخور نشد و به نفع کشور و تیم ملی است. اگر خود قاسم پور نمی تواند کمک کند باید برود. نظر کمیته فنی نظر با مشورت همه اعضاست و حتی می توانند آن را تغییر دهند.

258 258

دکمه بازگشت به بالا