استان ها

رفع مشکلات از برکات سفر رییس‌جمهور به استان است

حل مشکل از برکات سفر رئیس جمهور استان است

امام جمعه مشهد گفت: سفر رئیس جمهور و اعضای دولت به خراسان رضوی برکات فراوانی دارد، مصوبات این سفر در رفع مشکلات مختلف استان موثر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری اخبار ما از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه نماز جمعه امروز مشهد در حضور رئيس جمهور و تعداد اعضا کابینه برگزار شد، افزود: در قالب این سفر سفارشی رئيس جمهور 26 هزار میلیارد تومان وام برای موضوعات مختلف خراسان رضوی طی سال آینده 3 هزار میلیارد تن تسهیلات برای توسعه تولید جذب می شود. کشاورزی من صنعت در استان واگذار شده است.

او به تلاش ها برای رفع آن نگاه کرد مشکلات صنعتی و کشاورزی خراسان رضوی گفت: توجه رئیس جمهور دولت در شهر مشهد و استان خراسان رضوی این به دلیل بینش منصفانه او است، زیرا خدمات در مشهد به دلیل وجود بارگاه منور رضوی و حضور سالانه زائران اهمیت زیادی دارد.

خطیب جمعه از مشهد در بخشی از سخنان خود با اشاره به ویژگی های حکومت مردمی گفت: حکومت مردمی گفته می شود که در راه خدا به مردم خدمت می کند و ملاک کار مردم به عنوان کارگزار اجرای دین است. و مسائل شرعی

آیت الله علم الهدی گفت: در انتخاب کارگزاران نظام در سیاست و اجرا باید به سراغ اسلامی ترین و با ایمان ترین مردم برویم و اکنون این انتخاب توسط مردم صورت گرفته است.

وی به 12 فروردین و سالگرد تأسیس آن اشاره کرد نظام مقدس IR ایران وی افزود: مردم سالاری دینی به معنای انجام کار نظام توسط مردم است نه بر اساس آن. جامعه برای حکومت بر ایمانشان و اکنون پس از 42 سال شاهد تحقق خواست مردم در این عرصه هستیم.

خطیب جمعه مشهد گفت: در حکومت های شرقی حزب خواهان اعدام و اعدام است. کشورهای غربی لابی های صهیونیستی برای مردم تعیین تکلیف می کنند و در حالی که در این نظام مردم تصمیم می گیرند، دولت به همین دلیل است جمهوری اسلامی ایران در سراسر کره زمین بی نظیر است.

او گفت: «اسلام بالاتر از جمهوریت است مسلمان ما داخل هستیم قرآن همچنین قدرت از آن خداست و هر حکومتی غیر از خدا، حکومت طاغوت است، در نتیجه مردم سالاری دینی در نظام ما، اصل حاکمیت از جانب خداوند است و مردم به عنوان یک وظیفه دینی، سرنوشت خود را رقم می زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: باید توجه داشته باشیم که اسلام مهمتر از جمهوریت و حرام بودن آن در حوزه است. نظام جمهوری اسلامی راه نداشته باشد و اگر فعل حرامی صورت گیرد، اسلام گرایی نظام زیر پا گذاشته می شود. پس نباید جلوه های حرام در نظام داشت و حرام باید در مظاهر اجتماعی نشان داده شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا