تندرستی

روح حاکم بر جامعه شهری با ورزش شهروندی به تعالی و نشاط می‌رسد/ جشنواره ورزش محلات، اتفاق مبارکی برای تهران است

به گزارش اخبار ما، حسین اوجاقی با حضور در نشست خبری پیش از افتتاحیه جشنواره فعالیت های ورزشی اوقات فراغت و تفریحی محلات تهران به تشریح برنامه ها و رویکردهای کلی سازمان متبوع خود پرداخت.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری گفت: مدیریت شهری تهران بر این باور است که علاوه بر کالبد شهر باید به روح شهر نیز توجه شود.

اوجاقی توجه به خانواده و محله را دو رویکرد کلی در برنامه های سازمان های ورزشی شهرداری عنوان و خاطرنشان کرد: بیشتر فعالیت های ما از جمله همایش های پیاده روی با رویدادی همراه است.

وی به احتمالات و تهدیدات ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: قبل از کرونا 3 میلیون و 3 هزار نفر در مناسبت های مختلف از خدمات ورزشی شهرداری استفاده می کردند که البته این آمار در دوران کرونا تغییر کرد که البته به نظر می رسید. طبیعی است.» در این مدت به دلیل فرسودگی مجموعه های ورزشی به دلیل عدم استفاده شهروندان از امکانات، خسارت هایی متحمل شدیم که باید برطرف شود.

مدیرعامل سازمان ورزش استان تهران در قسمت دوم سخنان خود به بیان مسابقات محله قهرمان پرداخت و افزود: این مسابقات در قالب 4 رشته ابتدا به صورت محله ای و سپس ادامه مسابقات محلات برتر برگزار می شود. از این مرحله به بعد شهرک قهرمان می تواند جنبه ملی به خود بگیرد زیرا با هماهنگی کلانشهرهای کشور تمایل به رقابت در سطح ملی وجود دارد و به همین دلیل شهرک قهرمان به شهر قهرمان تبدیل می شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در ادامه این نشست خبری و پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص تغییر ذائقه ورزشی مردم و برنامه های پیش بینی شده برای همسویی نگاه و نگرش به ورزش سنتی گفت: زمین های جدید بر اساس تجهیزات و زیرساخت های موجود. در این راستا نظرسنجی هایی انجام شد تا بر اساس سلیقه مردم عمل شود. در مسابقات محله ای در سراسر رشته ها وجود دارد، اما ما فقط روی این رشته ها تمرکز نمی کنیم.

اوجاقی در پاسخ به سوالی درباره تعداد شرکت کنندگان و هماهنگی با نهادهای ذیربط از جمله وزارت ورزش گفت: تعامل خوبی با متولیان ورزش کشور از جمله فدراسیون همگانی و فدراسیون ورزش دانش آموزی داریم. در این راستا با آقای کلهر جلساتی داشتیم. باید بپذیریم که سلاح ما در تحقق برنامه روز سه شنبه (گشایش) منطقه است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری با بیان اینکه چه برنامه هایی را در نظر دارید اجرا کنید تا بعداً به عنوان اثر و یادگار دوران شما مطرح شود، گفت: هدف افزایش سرانه فعالیت بدنی است و همه پروژه ها و رویدادها باید در این زمینه انجام شود. ما می خواهیم فرهنگ سازی لازم را از طریق ورزش داشته باشیم.

توضیحات تکمیلی در این خصوص توسط مشهدی یاری رئیس اداره تفریح ​​و بازی سازمان ورزش شهرداری ارائه شد.

مشهدی یاری گفت: در یک سازمان ورزشی افراد شایسته ای وجود دارند که نقش بسزایی در رواج این ورزش داشته اند. پیش بینی های لازم برای افتتاحیه در 7 تیرماه انجام شد و تیمی 4 نفره حفظ نظم را در این برنامه بر عهده دارند.

حسن آقاکی

اوجاقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعداد مجموعه سرمایه ای به مناطق محروم جنوب شهر اختصاص داده شده است، گفت: شهرداری تهران برای ساخت ورزشگاه و اتفاقا تعداد مجموعه های ورزشی نیز نگاهی به عدالت دارد. جنوب شهر حتی بیشتر است. مثلاً در منطقه داریم فقط دو مجتمع و تالار داریم اما در منطقه 15 یا 20 باید از 20 مجتمع و تالار صحبت کنیم.

وی در خصوص مربیانی که در مجموعه های ورزشی پایتخت مشغول به کار هستند و اینکه برخی از آنها غیراخلاقی گزارش شده است، گفت: مربیان طی مراحلی استخدام می شوند، متناسب با نیاز مجموعه توسط یک شرکت پیمانکاری استخدام می شوند. ” همه تلاش می کنند با ورزش شرایط فرهنگی خوبی را ایجاد کنند و اگر اتفاقی بیفتد که نتیجه عکس داشته باشد، حتماً جلوی آن را می گیریم.

می توان از اوقات فراغت تابستانی به بهترین نحو استفاده کرد

امیری مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران و دبیر ستاد اوقات فراغت در دومین بخش از این نشست خبری گفت: قرار است در فصل تابستان به اوقات فراغت شهروندان توجه شود، در صورتی که مسئولان و شهروندان از این موضوع برخوردار باشند. برنامه ریزی لازم، می توانیم از این فرصت استفاده کنیم.» او از زمان خود بسیار استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت در سازمان ورزش شهرداری تشکیل شد، افزود: اولین تابستان قرن جدید است در حالی که پس از گذشت دو سال اکنون با رهایی از تاج و تخت می توان برنامه های مورد نظر را با شعار تحقق بخشید. “اولین تابستان”. ما برنامه هایمان را دنبال می کنیم.

دبیر ستاد اوقات فراغت تصریح کرد: برای اجرای بهتر برنامه های پیش بینی شده، شهروندان را گروه بندی کردیم و برای هر یک از نوجوانان تا سالمندان شعار و رویکرد ویژه ای در این گروه ها در نظر گرفتیم. .

امیری به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده که توسط ستاد اوقات فراغت محقق می شود، یادآور شد: می خواهیم روزهای شادی را برای شهروندان ایجاد کنیم، برنامه های ما در دو قسمت است، بخشی از برنامه ویژه قبل از محرم و بعد از محرم است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا