جامعه

زیرسویه جدید اٌمیکرون در ۳ کشور شناسایی شده است

کارشناسان پزشکی می گویند که زیرگروه تازه کشف شده آمیکرون در هفت بیمار در سه کشور از جمله آفریقای جنوبی، استرالیا و کانادا یافت شده است.

به گزارش اخبار ما، کارشناسان می گویند: با استفاده از تست های PCR نوع پنهان آمیکرون را شناسایی کرده اند که شاید تشخیص آن سخت تر باشد.

گزارش‌هایی از سویه جدیدی از Amicron (زیرلایه) در روز سه‌شنبه منتشر شد که محققان آن را BA.2 شناسایی کردند (سویه اصلی Amicron BA.1 است).

به گزارش تایمز نیوز آنلاین، زیرسیستم جدید آمیکرون تاکنون هفت نفر را در آفریقای جنوبی، استرالیا و کانادا مبتلا کرده است.

با معرفی زیرگروه جدید آمیکرون، مسائل مربوط به کنترل شیوع این سویه ممکن است پیچیده تر شده باشد.

گاردین اخیرا گزارشی منتشر کرده است مبنی بر اینکه گونه مخفی کشف شده دارای جهش های مشترک زیادی با آمیکرون اصلی است.

کارشناسان می گویند هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا نوع جدید آمیکرون به همان روش آمیکرون اصلی منتقل می شود یا خیر، اما آنچه مشخص است این است که این زیرگروه از نظر ژنتیکی متفاوت است و ممکن است رفتار متفاوتی با سویه اصلی داشته باشد.

مدیر کالج ژنتیک دانشگاه لندن گفت: آمیکرون دو گونه مختلف را شناسایی کرده است که از نظر ژنتیکی متفاوت هستند. این دو ممکن است رفتار متفاوتی داشته باشند و تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

به گفته کارشناسان، نوع جدید ویروس کرونا که زیرمجموعه آمیکرون است، می تواند سریعتر منتقل شود که نگران کننده است. به گفته آنها، این می تواند بر سلامت عمومی تأثیر بگذارد و نشان دهد که بخش بزرگی از پازل کنترل بیماری وجود ندارد.

به گزارش ایندیپندنت، محققان همچنین گفتند که این زیرجنس بیش از هر زیرجنس دیگری که تا به حال دیده اند، در پروتئین سنبله خود تغییراتی ایجاد کرده است. همچنین حدس زده می شود که این بیماری ممکن است توسط فردی با نقص ایمنی بدنی ایجاد شده باشد که برای مدت طولانی ناقل ویروس بوده است، مانند فردی که مبتلا به HIV / AIDS است که درمان نشده است.

سویه آمیکرون، با جهش‌های متعدد خود، در صورت رعایت نکردن اقدامات بهداشتی و پیشگیری و رفع محدودیت‌های عروق ویروس کرونا، می‌تواند گسترده شود.

بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سویه کروناویروس آمیکرون تاکنون در حداقل 57 کشور شناسایی شده است.

به گفته محققان، هنوز ناشناخته‌های زیادی در مورد سویه emicron و نحوه تأثیر آن بر واکسن‌های کووید 19 وجود دارد، اما مطالعات اولیه نشان می‌دهد که این سویه مسری‌تر از سایر سویه‌های کروناویروس است.

به گزارش اخبار ما، محققان همچنین گفتند که علائم این عفونت ممکن است در انسان خفیف تر باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا