تندرستی

سال‌ها جنگ و تحریم، ایران را به تولیدکننده سلاح تبدیل کرد

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت:

مشاور رئیس جمهور در امور آخوندی با بیان اینکه دشمن سال ها کشور را تحریم کرده و هشت سال در جنگ بود، گفت: کشور نه تنها تسلیم نشد، بلکه به یکی از صادرکنندگان سلاح در دنیا تبدیل شد. .

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه نشست مسئولان بخشداری و نمایندگی، ولی فقیه و روسای ادارات فرهنگی و مذهبی وزارتخانه وی همچنین افزود: کشورمان با وجود همه تهدیدها و تحریم ها دهمین کشور طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره و دومین کشور در این زمینه مجهز به سلول های بنیادی است. با پیشرفته‌ترین تسلیحات نظامی مانند پهپاد، زیردریایی، ناوشکن، رادارگریز و موشک‌های بالستیک، آخرین موشکی که رونمایی شد نیز لرزه بر اندام‌ها فرو برد. دشمن پرتاب کرد

یکی از اعضای مدیریت خبره یادآور شد: کشوری که 40 سال پیش جزو 50 کشور برتر تولید علم نبود، امروز جزو 15 کشور برتر دنیا از نظر تولید علمی است.

حاجی ابوالقاسم گفت: کشوری که در اوایل انقلاب در بین 30 کشور مخترع دنیا نبود، امروز هفتمین کشور دنیا از نظر ثبت اختراع و اکتشافات است و رشد تحصیلکردگان سه کشور است. برابر بیشتر میانگین جهانی است و با توجه به میزان خودکشی در بین 20 کشور پایین دنیا قرار دارد.

وی تصریح کرد: در کشوری که مردمی منسجم و متحد دارد در زلزله بم 40 گروه جهادی داشتیم که این تعداد در زلزله کرمانشاه به 2 هزار و 520 گروه رسید.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت تصریح کرد: کشوری با چنین روحیه ای که روحانیت در بسیاری از این عرصه ها پیشتاز بود، کشوری که زمانی شاه برای شنیدن رادیو از انگلیس باید اجازه می گرفت، امروز رهبر. می نشیند، خود را شایسته دریافت پیام رئیس جمهور آمریکا نمی داند و امتناع می کند

وی همچنین افزود: کشوری که شاهد کنفرانس تهران در سال 1322 بود و سران کشورهای استکباری بدون اطلاع شاه ایران کنفرانسی برگزار کردند و اجازه ورود به او را ندادند اما امروز با تمام وجود تلاش می کنند تا جلوی پیشرفت را بگیرند. از این کشور، اما آنها نمی توانند. این موفقیت ها در سایه نگاه به ظرفیت های درونی جامعه رخ می دهد.

یکی از اعضای خبرگان رهبری در بخشی از سخنان خود با اشاره به مظاهر فداکاری های دولت سیردهام گفت: این کشور پس از هشت سال رکود، تنبلی و تعطیلی فعالیت ها به معنای واقعی کلمه حرکت کرده است.

وی یادآور شد: پس از هشت سال رشد اقتصادی صفر، رشد اقتصادی کشور به 4 درصد و صادرات غیرنفتی به 50 درصد افزایش یافت، حجم صادرات به 50 میلیارد دلار رسید که در آستانه مثبت شدن تراز تجاری قرار دارد. کشورها.

حجت الاسلام حاجی ابوالقاسم تصریح کرد: اگر در هشت سال گذشته تعطیلی کارخانه ها روحیه مردم را مختل کرده است، در یک سال گذشته این دولت 2 هزار کارگاه تولیدی را احیا کرده و این کشور به یک منطقه مسکونی بزرگ تبدیل شده است. کارگاه در بسیاری از استان ها کارگاه ها تولید با نیروی کار مشکل دارد، هرچند در کشور بیکاران زیادی وجود دارد و تحصیلکرده هایی هستند که مشغول کار نیستند و شاید هم حق دارند.

وی افزود: اشتباه کسانی بود که در مهندسی دانش برنامه ریزی درستی نداشتند و امروز تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند اما کارگاه های تولیدی عالی کار می کنند.

وی با بیان اینکه اعتصابات کارگری دو سه سال پیش را فراموش نکرده ایم، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته چنین چیزی را ندیده ایم، قطعی برق سه ساعته در دولت قبل را در یک سال گذشته فراموش نکرده ایم. با اتخاذ تدابیر جدید دولت و فعالیت های جهادی، این حوادث به حداقل رسیده و از صف مرغ خبری نیست.

حاجی ابوالقاسم در بخش پایانی سخنان خود گفت: ذخایر استراتژیک کشور در شرایط بسیار خوبی قرار دارد در حالی که در دولت گذشته بحران های مختلفی داشتیم، طبیعی است که دشمن نتواند با این رشد باور نکردنی کشور کنار بیاید. روحانیت در خط مقدم این نهضت قرار دارد و از هر وسیله ای که در اختیار دارد برای نابودی روحانیت استفاده می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا