فرهنگی

سخنگوی دولت از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

سخنگوی دولت از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

علی بهادری جهرمی از سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری اخبار ما؛ سخنگوی دولت روز شنبه (24 اردیبهشت 1401) از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد و از انتشارات متعددی از جمله: دارخوین، انتشارات شهید کاظمی، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، انتشارات سوره آنلاین و… بازدید کرد.

بهادری جهرمی در انتشارات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) به کتاب «چهل حدیث» توجه ویژه ای داشت و گفت: ای کاش می توانستیم هزارمین راه را که امام در «چهل حدیث» ذکر کرده اند طی کنیم. “

وی همچنین از غرفه سوره آنلاین بازدید کرد و مجموعه اشعار جدید فاضل نظری را پیگیری کرد و گفت که تمامی آثار این شاعر را می خوانم.

سخنگوی دولت همچنین در جمع خبرنگاران گفت: الحمدالله پس از دو سال وقفه، امسال مجدداً نمایشگاه کتاب را به صورت حضوری برگزار کرد که باعث شد نویسندگان و نویسندگان به ویژه جامعه دانشگاهی دوباره خود را در اینجا بیابند. حالا می‌گفتم دوست دارم وقت بیشتری داشته باشم و بیشتر در غرفه‌ها بمانم. آدم دوست ندارد این غرفه ها را زود ترک کند.

وی افزود: در کنار برگزاری جلسه حضوری، برنامه بسیار خوب وزارت ارشاد این بود که فضای نمایشگاه مجازی را که دو سال است تعطیل شده است، تعطیل نکنند، زیرا بیشتر با توسعه همخوانی دارد. عدالت در دسترسی به کتاب.» با فعال نگه داشتن این نمایشگاه مجازی، به توزیع راحت‌تر دسترسی به کتاب کمک کرده‌ایم تا همه بتوانند از آن بهره ببرند.

علی بهادری جهرمی بخش مجازی این مراسم را مایه امیدواری خواند و گفت: در حوزه جشنواره فجر نیز همین ابتکار را از سوی وزیر رهبری دیده ایم که در راستای شعار تحقق است. عدالت و کار برای هر ستایشی».

وی گفت: انشاالله این علاقه ها به افزایش سرانه مطالعه ما در کشور کمک می کند. انشالله مطالعه کتاب که باعث تسلی عموم مردم می شود موفق باشد و همه کمک کنیم تا بیشتر به سمت کتابی که یار و معلم قدیمی همه ماست حرکت کنیم.

بهادری جهرمی همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای صنعت نشر خاطرنشان کرد: در همه حوزه هایی که اشاره کردم برنامه های متعددی وجود دارد. از جمله برگزاری نمایشگاه به صورت مستقیم و مجازی، اعطای یارانه و …. هفته گذشته جلسه ای با معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل کاغذ برگزار شد. دولت علاوه بر حمایت از تخصیص یارانه کتاب، حمایت و سرمایه‌گذاری جدی در زمینه کارخانه‌های کاغذسازی و نیز حمایت‌های مشابه در حوزه مؤلف، کتابخوانی و امثال اینها داشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا