عمومی

سفری رؤیایی از یک مسیر ریلی/ قطار گردشگری لرستان به راه افتاد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: استان‌های غربی ایران اسلامی با برخورداری از فرصت‌های منحصر به فرد تاریخی، طبیعی و گردشگری، جذاب‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شوند که همه ساله در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران از سراسر کشور هستند.

گردشگری قطار طعم دار

این در حالی است که لرستانی در کشوری زندگی می کند که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب مزین به جاذبه های رنگارنگ است که باید قدردان این همه نعمت خدادادی بود و از آن برای توسعه اقتصادی استان نهایت استفاده را برد.

سفری رویایی از مسیر راه آهن / قطار گردشگری در لرستان

لرستان را می‌توان سرزمین کوه‌های بلند، رودخانه‌های پر هیاهو و آبشارهای جادویی، دشت‌های بهشتی، دریاچه‌های بی‌نظیر، تالاب‌های دست‌نخورده و جنگل‌های انبوه بلوط نامید که تکه‌ای ناب از طبیعت در آن بهشت ​​است. و ایران اسلام را پذیرفته است.

وجود آثار تاریخی منحصر به فرد مانند قلعه ها، خانه های تاریخی و غارهای باستانی، جاذبه های گردشگری مذهبی مانند امامزاده ها، جاذبه های طبیعی مانند آبشارهای بی نظیر، سراب های جوشان، دریاچه های بکر، تالاب های زیبا و دشت های سرسبز برای گردشگران مطلوب است.

سفری رویایی از مسیر راه آهن / قطار گردشگری در لرستان

در این میان برخی از این آثار ارزشمند در خط ریلی منطقه لرستان قرار دارد و به منظور جذب گردشگر، برنامه هایی در قالب احداث بزرگترین راه آهن گردشگری غرب کشور در دستور کار قرار گرفته است.

قطار گردشگری لرستان در نوروز 1401 از این شهر سلام ایستگاه تنگ هفت میزبان گردشگرانی است که از ایستگاه های مختلف عبور می کنند.

قطار گردشگری لرستان میزبان گردشگران نوروزی است

مناظر بکر و بی نظیر در طول مسیر این قطار از جمله آبشارهای زیبای بیشه، آب گرمه«عیدانه» و جلوه‌های بی‌نظیر زندگی روستایی در آب «شباندر“منابع آب درمانی گوگرد”صبح سنگر، ​​شاهکار مهندسی راه‌آهن در ایستگاه «سپیدشت» در کنار رودخانه پر سروصدا سزار، کوه‌های مرتفع، تونل‌ها و پله‌های راه‌آهن در فهرست آثار ملی از جمله جلوه‌های ویژه و جاذبه‌های گردشگری در مسیر قطار گردشگری است.

سفری رویایی از مسیر راه آهن / قطار گردشگری در لرستان

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این خصوص گفت: با توجه به حجم بالای تقاضای گردشگران تمام تلاش خود را برای همکاری با قطار گردشگری با این عزیزان انجام داده ایم.

وی گفت: اما با توجه به حجم سفرهای ملی تنها با یک واگن این قطار به صورت انحصاری برای سفر تفریحی گردشگران موافقت شده است.

سفری رویایی از مسیر راه آهن / قطار گردشگری در لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در این راستا گردشگران از همان ابتدا در یک سفر یک روزه سلام به سمت «تنگه هفت» و دیدنی های طبیعی استان بروید و پس از صرف ناهار امکان بازگشت با همان خودرو وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا