بین الملل

سفر یک هیأت از آفریقای جنوبی به سوریه و دیدار با بشار اسد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ما، «کندید مشگو دلامینی» معاون وزیر روابط بین الملل آفریقای جنوبی در راس هیاتی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد و طرفین آخرین تحولات منطقه و جهان را بررسی کردند.

دفتر رئیس جمهور سوریه اعلام کرد که بشار اسد در این دیدار تاکید کرد که سوریه آماده گسترش روابط با آفریقای جنوبی بر اساس چشم انداز مبتنی بر منافع مشترک دو کشور است.

اسد تصریح کرد که روابط مشترک بین کشورها برای برقراری ثبات و امنیت در آینده مهم است و دلیل آن تغییر و پیچیده شدن جهان است. نه به خاطر مسئله اوکراین یا آنچه در سوریه، لیبی و یمن در حال رخ دادن است، بلکه به دلیل پیامدهای اقتصادی که باعث بی ثباتی می شود.

رئیس‌جمهور سوریه خاطرنشان کرد: فقط ارتش نمی‌تواند با تروریسم مبارزه کند و تفکر افراطی بین کشورها سریع‌تر حرکت می‌کند و مرز نمی‌شناسد، بلکه مستقیماً بین مردم از طریق اینترنت حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه روابط دوجانبه باید در سطح اقتصادی و فرهنگی گسترش یابد، خاطرنشان کرد: آفریقای جنوبی کشوری مستقل است که به اصول سوریه احترام می گذارد، در سطوح مختلف جهان نقش عینی و در سطح سیاسی دارای جایگاه است. این مهم است؛ چه به عنوان یک کشور مستقل یا بخشی از گروه بریکس.

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت که آفریقای جنوبی در جنگ تروریستی علیه دمشق در کنار مردم سوریه ایستاده و از حقوق آن در سرزمین های اشغالی جولان حمایت می کند.

دلامینی همچنین تاکید کرد که آفریقای جنوبی برای مدت طولانی با بی ثباتی دست و پنجه نرم می کند و از حمایت سوریه قدردانی می کند.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی مستلزم تداوم دوستی و حمایت متقابل است، تاکید کرد: در صورت وجود اراده مشترک می توان تداوم و ثبات روابط دوجانبه را حفظ کرد و توافقات جدیدی در زمینه های مختلف امضا کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا