تندرستی

سومی فرنگی کاران ایران در تورنمنت بلغارستان با ۴ طلا، ۲ نقره و یک برنز

تیم کشتی زیر 23 سال ایران با کسب عنوان سومی به کار خود در مسابقات بلغارستان پایان داد.

به گزارش اخبار ما، رقابت‌های بین‌المللی کشتی زیر ۲۳ سال پتکو سیراکوف و ایوان ایلیاف در رشته‌های آزاد، فرنگی و بانوان از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ملی ایران با کسب ۴ مدال طلا دست یافت. و 2 مدال. وی مدال های نقره و برنز را در جایگاه سوم کسب کرد.

در پایان این مسابقات امید آرامی در وزن 60 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم، محمدحسین آذرمخت در وزن 77 کیلوگرم، حمیدرضا بادکان در وزن 87 کیلوگرم مدال طلا، امیررضا ده بزرگی در وزن 60 کیلوگرم و مرتضی آل -غوثی 97 کیلوگرم) علیرضا حسنوند نیز در دسته 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در پایان این رقابت ها تیم ایران با 147 امتیاز سوم شد و تیم های قزاقستان و ترکیه با 180 و 179 امتیاز در رده های اول و دوم قرار گرفتند.

نتایج کشتی گیران ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم امید آرامی امید و امیررضا ده بزرگی در دو گروه 4 و 3 نفره به مصاف حریفان خود رفتند. امید آرامی در دور نخست با نتیجه ۷ بر صفر مقابل اولاس سلطان از قزاقستان به برتری رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آتابای قزاقستان را شکست داد و در دور سوم به دلیل عدم حضور آکتاش موکرمین از ترکیه به عنوان نفر اول گروه راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله کورمان بزرگ از قزاقستان را با نتیجه 4 بر یک شکست داد و راهی فینال شد. امیررضا ده بزرگی دیگر ملی پوش کشورمان با نتیجه 9 بر صفر بوریسلاو کایروف از قزاقستان و آزمات کورمان از قزاقستان را با نتیجه 6 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ده بزرگ نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد اولجاس سلطان قزاقستان گذشت و به عنوان دومین فینالیست این وزن دست یافت. دو نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا مبارزه کردند و امید آرامی با نتیجه 2 بر یک بیگ تن را شکست داد و به مدال طلا دست یافت. ده بزرگ هم مدال نقره گرفتند.

در دسته 72 کیلوگرم که گهگاه در دو گروه برگزار می شد، محمدرضا رستمی در گروه سه نفره با برتری 9 بر صفر مقابل کریل مینک از قزاقستان و 9 بر 5 مقابل پیتر گورنجاش از بلغارستان به مرحله نهایی مسابقات راه یافت. نیمه نهایی وی در این مرحله نیز با نتیجه 5 بر یک علیخان کوکنوف را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. رستمی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر صفر و ضربه فنی عبدالله توپارک از ترکیه را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم که گهگاه در گروه دوم برگزار می شد، محمدحسین آذرم دخت در گروه چهار نفره به مصاف حریفان رفت که در دور نخست با شکست 10 بر 3 و ضربه فنی مقابل ویسال ایوبوف از قزاقستان پیروز شد. پیدا شد. وی در دور بعد 9 بر 4 رسول یونیس از قزاقستان را شکست داد و در دور سوم مارتین دیمیتروف از بلغارستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مالک یالیلوف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت. آذرم دخت نیز در این دیدار با نتیجه 8 بر 5 مقابل کالکان عبدالرحمن از ترکیه به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم که به صورت دوره ای در دو گروه برگزار شد، محمدحسین محمودی در دور اول در گروه سه نفره ایوایلو ایوانف از بلغارستان را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد اما به دلیل مصدومیت نتوانست در دور دوم مسابقه دهد. و چهارم شد.

در وزن 87 کیلوگرم حمیدرضا بادکان در گروه چهار تیمی مقابل والری الکسیف از بلغارستان در مسابقات تکراری با نتیجه 11 بر 2 پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد جانتاس نورگلی قزاقستان گذشت و در دور سوم به دلیل غیبت ماکسات سایلاو از قزاقستان به عنوان نفر اول راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با ضربه فنی 10 بر 2 کالویان ایوانوف از بلغارستان را شکست داد و راهی فینال شد. بادکان در دیدار فینال با عدم حضور سر جی ج کا موهوتینا از ترکیه به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، مرتضی الغوثی در دور نخست با نتیجه 10 بر 8 مقابل اسلام ممایف از قزاقستان به برتری رسید. وی در دیدار بعدی آتاناس ایوانف از بلغارستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد اما در دور سوم با نتیجه 12 بر 3 مغلوب اولجون مصطفی از ترکیه شد. الغوطی در آخرین مبارزه 4-1 خود مقابل میندوگاس وانچاتیس از لیتوانی به مدال نقره دست یافت.

در دسته تا 130 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 4 کشتی گیر برگزار شد، علیرضا حسنوند در اولین مبارزه با نتیجه 4 بر صفر و شوت فنی از روی سد توشکو آنگلوف از بلغارستان اما در دو دیدار بعدی. با نتیجه 3 بر یک مغلوب بوزکورت فاتح از ترکیه شد و مقابل علیبک سرسنگلیف از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به مدال برنز دست یافت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا