سیل در چهارمحال و بختیاری/ ۱۵ روستای کوهرنگ مسدود شد

آفتاب‌‌نیوز :

 با ورود یک سامانه بارشی قوی به استان چهارمحال و بختیاری از امروز، تمامی شهرستان‌ها و مناطق این استان، متاثر از این سامانه بارشی، بارش شدید باران را تجربه کردند.

این سامانه بارشی همچنان برای سطح استان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا فردا این سامانه بارشی برای اکثر مناطق استان چهارمحال و بختیاری فعال باشد. این سامانه بارشی در برخی مناطق باعث ایجاد سیلاب و روان‌آب‌های شدیدی شده است.

مهران چراغپور، مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار اخبار ما بیان داشته بود که برای سطح استان هشدار هواشناسی سطح قرمز به دلیل ورود یک سامانه بارشی صادر شده است.

همچنین این سامانه بارشی تاکنون باعث مسدود شدن راه ارتباطی برخی روستا‌های استان را مسدود کرده است. طبق اعلام هواشناسی استان، تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز این سامانه بارشی باعث بارش ۲۷ میلیمتر باران در لردگان، ۴۹ میلیمتر در کوهرنگ، ۲۳ میلیمتر در اردل، ۲۳ میلیمتر در شلمزار، ۲۹ میلیمتر در مالخلیفه، ۴۱ میلیمتر در دوآب صمصامی، شده است.

خسرو کیانی، مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار اخبار ما، با بیان اینکه راه ارتباطی ۱۵ روستای دهستان موگویی بسته شده است، اظهار داشت: علاوه بر دهستان موگویی، راه تعدادی روستا در بخش بازفت از جمله روستای تَبَرک به علت بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌ها بسته شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به باز بودن راه‌های اصلی و فرعی استان، گفت: با اینکه تردد در جاده‌ها امکان پذیر است توصیه می‌شود مردم از تردد‌های غیرضرور بپرهیزند. خوشبختانه تاکنون مشکلی در این خصوص گزارش نشده است.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بارش‌ها برای ساعات شب ادامه داشته باشد، از همین رو آمادگی لازم برای مهار بحران احتمالی صورت گرفته است. نیرو‌های امدادی و خدمات‌رسان استان در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

شهباز اکبری، فرماندار کوهرنگ نیز با اشاره به مسدود شدن راه ارتباطی برخی روستا‌های این شهرستان بیان داشت: بارش باران در شهرستان کوهرنگ شدید است که باعث شده تردد در جاده‌ها به ویژه جاده‌های روستایی با مشکل مواجه شود.

وی با اشاره به آماده‌باش کلیه نیرو‌های ستاد مدیریت بحران شهرستان کوهرنگ، بیان کرد: با توجه به بارش شدید باران، احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا